W The Outer Worlds można zabić wszystkie postacie niezależne i nadal ukończyć grę

Choć będzie trudniej.

Twórcy Fallout: New Vegas ze studia Obsidian Entertainment ujawnili, że w nowej grze RPG zespołu - The Outer Worlds - można zabić wszystkie postacie niezależne i nadal ukończyć produkcję.

W rozmowie z serwisem Polygon starszy projektant tytułu - Brian Heins - przekonuje, że każdego napotkanego mężczyznę lub kobietę można pozbawić życia. Dotyczy to również potencjalnych towarzyszy i osób ważnych dla fabuły.

Co ciekawe, zabicie wszystkich postaci niezależnych nie zablokuje możliwości ukończenia gry. Deweloperzy przygotowali systemy awaryjne, które pozwolą wykonać ważne zadanie nawet po śmierci pierwotnego zleceniodawcy. Podobnie jest ze zdobywaniem istotnych informacji.

- Każdego można zamordować, więc musi być inny sposób otrzymania tego, co miała przekazać nieżyjąca postać, na przykład przeszukując terminal, zwłoki czy skrzynię w biurze denata - wyjaśnia Heins.

Oczywiście zabijanie każdej spotkanej postaci znacznie utrudni rozgrywkę, ponieważ staniemy przed koniecznością szukania informacji lub przedmiotów, które normalnie oddałby wskazany bohater, na własną rękę. Nie skorzystamy też z pomocy towarzyszy.

the_outer_worlds_przyszlosc
Akcję The Outer Worlds osadzono w przyszłości

Zobacz: The Outer Worlds - premiera i najważniejsze informacje

Proces dostosowania produkcji do możliwości zlikwidowania wszystkich wirtualnych osób nie jest prosty. Twórcy muszą postarać się, by gra wykryła, w jaki sposób weszliśmy w posiadanie informacji czy obiektów i odpowiednio dopasowała dialogi.

Heins przekonuje, że deweloperzy starali się uwzględnić wszystkie możliwe zmienne. Jednocześnie nie wyklucza, że zespół mógł przegapić jakiś scenariusz, co może przełożyć się na błędy, ale ma nadzieję, że usterek będzie niewiele.

the_outer_worlds_fallout
The Outer Worlds przypomina Fallout: New Vegas

The Outer Worlds zadebiutuje 25 października na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Źródło: Polygon

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami