Wolfenstein: Youngblood - zdolności na początek, rozwijanie bohaterki, ukryte umiejętności

Zobacz w jakie umiejętności inwestować oraz poznaj tajną moc.

W trakcie rozgrywki w Wolfenstein: Youngblood będziesz zdobywał punkty doświadczenia oraz awansował na kolejne poziomy rozwoju. Będziesz w ten sposób otrzymywał specjalne punkty, za które możesz rozwijać nowe zdolności postaci. Aby to uczynić wystarczy przejść w dzienniku na zakładkę postać i wybrać, którąś z kategorii zdolności, a potem najechać na tę, która nas interesuje.

Należy przy tym pamiętać, że oprócz punktów, za które wykupujemy zdolności, musimy też znajdować się na odpowiednim poziomie doświadczenia. Jest on widoczny na górze poszczególnych kolumn z umiejętnościami.

w026

W sumie istnieją trzy główne kategorie zdolności:

  • Umysł (1) - związana między innymi ze zdrowiem, ilością przenoszonej amunicji oraz dopingiem.
  • Mięśnie (2) - dotyczy pancerza i różnych rodzajów broni.
  • Moc (3) - kamuflaż, miażdżycielski atak oraz ukryta umiejętność związana z Boskim kluczem.

Poniżej opisujemy, które zdolności warto rozwijać w pierwszej kolejności oraz opisujemy poszczególne podkategorie. Oczywiście są to tylko przykłady, a każdy może opracować własny sposób rozwoju bohaterki.

Umysł

w027

W tym przypadku warto w pierwszej kolejności inwestować w kolejne zdolności związane z Energią (A), dzięki czemu możemy wydłużyć pasek zdrowia do 200 punktów. Warto też zwrócić uwagę na Drugą pomoc (B), która jeszcze szczególnie przydatna podczas reanimowania siostry.

W drugiej kolejności można też pomyśleć o Kolekcjonerce amunicji i energii (C), dzięki którym będziemy zdobywać więcej zdrowia i pocisków po poległych wrogach. Interesujące jest Kieszonkowe przeładowanie (D), dzięki któremu podczas zmiany broni nie będziemy tracić czasu na przeładowanie, co może uratować życie. Jednak należy pamiętać, że jej wykupienie wymaga odblokowanie poprzednich zdolności z drzewka.

Mięśnie

w028

W przypadku tej kategorii zdolności dobrze jest w pierwszej kolejności rozwijać Pancerz (A), najlepiej doprowadzając go z czasem do poziomu 200 punktów. Nieodzownym jest też zainwestowanie w Większe Giwery (B), dzięki czemu otrzymamy możliwość korzystania z ciężkim broni zostawianych przez wrogów.

Dobrym wyborem jest też rozwinięcie możliwości korzystania z Podwójnej broni oraz Pakietu amunicji balistycznej (C), co zwiększy ilość przenoszonych przez nas pocisków. W dalszej kolejności można pomyśleć o rozwinięciu całego paska broni ciężkich (D), czyli zdolności Strzelecka zręczność, Ekstremalna kabura i Niewywracalność.

Moc

w029

W przypadku tej kategorii wszystko zależy od gracza. Początkowo możesz zdecydować między Kamuflażem (A) oraz Miażdżeniem (B). Jedną z opcji wybierzesz jeszcze przed rozpoczęciem gry. Ich dalszy rozwój jest związany już z konkretnym stylem gry.

Jeśli preferujesz przemykanie między przeciwnikami i cichą ich eliminację, to możesz rozwijać umiejętności związane z kamuflażem. Jeżeli często korzystasz z Miażdżenia, to możesz zdecydować się na zwiększenie obrażeń tym rodzajem ataków.

Uwaga - posiadanie Miażdżenia, nawet w podstawowej wersji, jest jednak bardzo wskazane, ponieważ umożliwia niszczenie specjalnych przejść, których nie da się sforsować w inny sposób.

Osobną kategorię stanowią moce związane z Boskim kluczem (C). Początkowo kategoria ta jest ukryta. Boski klucz to specjalna broń, do której dostęp zyskujemy dopiero w ostatniej misji Siegturm. Po zakończeniu gry istnieje możliwość kontynuowania rozgrywki w Paryżu oraz powtarzania misji, dlatego warto inwestować w te zdolności tylko, jeśli często korzystasz z tej broni.

Podsumowując zalecamy w pierwszej kolejności rozwijanie Energii i Pancerza, potem Drugiej pomocy i Większych giwer oraz Podwójnej broni i Pakietu amunicji balistycznej. Moce i pozostałe zdolności dobrze jest dopierać indywidualnie pod preferowane sposób prowadzenia rozgrywki.

Spis treści: Wolfenstein: Youngblood - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wolfenstein: Youngblood - uzupełnianie amunicji, zdrowia i pancerza, strzelnica, Claude

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami