Fortnite: sezon 10 - wyzwania okresowe i tygodniowe

Zadania karnetu bojowego. Tydzień 1.

Wyzwania w Fortnite Battle Royale to specjalne zadania, które gracze mogą wypełniać w trakcie rozgrywania meczów. Są dodatkiem do głównych celów rozgrywki, czyli strzelania i próby jak najdłuższego przeżycia podczas rywalizacji.

Najważniejsze (bezpłatne) są wyzwania okresowe.

Wyzwania są różnorodne - od likwidowania konkretnej liczby wrogów, po odnajdywanie sekretnych obiektów. Ich wypełnianie zapewnia punkty doświadczenia (XP) oraz gwiazdki bojowe. Gwiazdki zbieramy po to, by w miarę ich kolekcjonowania odblokowywać kolejne stopnie Karnetu Bojowego - każdy sezon to 100 stopni do odblokowania, a na każdym czekają nowe nagrody.

Wyzwania okresowe i specjalne

Epic Games wprowadziło duże zmiany w systemie wyzwań w 10 sezonie. Zlikwidowano wyzwania tygodniowe. Od teraz za darmo (bez posiadania karnetu bojowego) można wykonywać wyłącznie wyzwania okresowe. Są to proste zadania, które aktywuja się regularnie przez cały tydzień.

Wyzwania dostępne z karnetem bojowym dzielą się na różne kategorie: Punkt zerowy, Wyjazd w trasę, Oddział brutala, Zrównoważenie i inne. Wciąż jednak w dużej mierze sprowadzają się do tego, do czego jesteśmy już przyzwyczajeni. Najczęściej różne wyzwania to:

 • Eliminacja wrogów w konkretnej lokacji
 • Eliminacja wrogów konkretną bronią
 • Szukanie skrzyń w konkretnej lokacji
 • Wylądowanie we wskazanym punkcie
 • Przemieszczanie się konkretną trasą
 • Odnalezienie sekretnych przedmiotów
 • Korzystanie z różnych obiektów i wykonywanie specjalnych czynności
skinkranet
Skin za maksymalny poziom karnetu w sezonie 10

Wszystkie wyzwania w Fortnite (Sezon 10)

Poniżej znajduje się lista aktualnych wyzwań (okresowych oraz pozostałych) w sezonie 10. Od najświeższych, po najstarsze, które można dalej wykonywać przez cały czas trwania sezonu.

Niewymagające karnetu wyzwania okresowe:

 • Rozegraj 3 gry ze znajomymi - nagroda: 10 gwiazdek bojowych

Wymagające karnetu:

Aktualizacja wkrótce...

Kiedy resetują się wyzwania codzienne i kiedy pojawiają się wyzwania tygodniowe?

Kolejne wyzwania dzienne, dostępne dla wszystkich użytkowników Fortnite Battle Royale, pojawiają się codziennie o następującej godzinie:

 • Czas Brytyjski (BST): 0:01
 • Czas środkowoeuropejski: 1:01

Wyzwania tygodniowe, z których część dostępna jest jedynie dla posiadaczy płatnego Karnetu Bojowego dla danego sezonu, pojawiają się w każdy czwartek o następującej godzinie:

 • Czas Brytyjski (BST): 14:00
 • Czas środkowoeuropejski: 15:00

Przypominamy, że Fortnite nie oferuje już wyzwań tygodniowych, które poprzednio można było kończyć także po upływie danego tygodnia. Wyzwania bez ograniczenia czasowego to wyzwania specjalne karnetu bojowego. Sezon 10 kończy się w październiku 2019 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami