Wolfenstein: Youngblood - Nalot Laboratorium X: tajna baza, BJ Blazkowicz

Docieramy do nazistowskiego ośrodka i odszukujemy ojca sióstr.

Jest to misja główna w Wolfenstein: Youngblood, która staje się dostępna po ukończeniu trzech zadań fabularnych:

Po ich wykonaniu bieżące zadanie pojawi się w dzienniku automatycznie. Przed jego rozpoczęciem dobrze jest rozwinąć postać i uzbrojenie oraz uzupełnić zapasy, ponieważ po jego wykonaniu automatycznie trafimy do finałowej misji.

159

Pierwszym celem będzie dotarcie do tajnego, nazistowskiego ośrodka Siegturm. Zacznij od skierowania się do dzielnicy Nadrzecze. Na miejscu zacznij przebijać się przez ulice z przeciwnikami. W pewnej chwili dotrzesz do zaułka z robotem Zitadelle (1).

160

Nie musisz z nim walczyć - wystarczy szybko przebiec przez zaułek, a potem skorzystać z dźwigni (2), które otworzą przejście (3) do dalszej części dzielnicy. W niej skieruj się do zaułka z prawej i przy pomocy dźwigni otwórz kolejne, wielkie wrota.

161

W kolejnym regionie udaj się do budynku z lewej i wejdź na piętro. Dotrzesz do pokoju z tablicą (4), której się przyjrzyj.

162

Po chwili otrzymasz informacje o wejściu do tajnej bazy. W tym celu wystarczy wyskoczyć przez okno z lewej, przebiec przez park i podejść do słupa z ogłoszeniami (5). Znajdziesz na nim dwa plakaty z czaszkami. Wejdź z nimi w interakcję, dzięki czemu odkryjesz tajną windę.

Poszukiwania BJ Blazkowicza i klucze dowódców

Po zjechaniu na dół trafisz do tajnego, podziemnego kompleksu. Rusz przed siebie i rozpraw się z technikiem za panelami.

163

Następnie wskocz na lampę (6), przeskocz przez lasery i wejdź do lokacji, gdzie przed chwilą rozprawiłeś się z nazistą.

164

Spójrz w lewo, a przy rurach zobaczysz przejście (7). Wskocz do niego i przedostań się do dalszej części bazy.

165

Na korytarzu wskocz podwyższenie (8) i przejdź nad laserem do pokoju z lewej. Kontynuuj, aż dotrzesz do paneli z dwoma dźwigniami, które przestaw jednocześnie z siostrą.

166

Wskocz na podwyższenie z prawej, przejdź nad laserami i kontynuuj korytarzem do dalszej części bazy. W pewnej chwili natkniesz się na dużą grupą wrogów, w tym robota bojowego Zerstorer. Aby ułatwić sobie walkę warto skorzystać z ciężkiego działka laserowego (9), które znajdziesz na szczycie pobliskich schodów.

167

Aby przejść dalej podnieś żelazne wrota. Trafisz do kolejnej części bazy z laserami oraz dużą ilością wrogów, w tym z robotem Zitadelle III (możesz go unikać, jeśli nie chcesz toczyć walki). Na parterze, w prawej części korytarza po której chodzi robot, znajdziesz otwarte wejście do jednej z sal. Skorzystaj z niego, a potem przejdź do sąsiedniego pomieszczenia, gdzie na stole znajdziesz dyskietkę (10).

168

Udaj się z nią na górę i odszyfruj przy komputerze (11). Po poznaniu kodu rusz przed siebie i skręć w lewo, do miejsca z zamkiem elektronicznym (12), gdzie wpisz poznaną przed chwilą kombinację.

169

Przejdź do kolejnego pomieszczenia, gdzie ponownie będziesz musiał stawić czoła dużej liczbie wrogów. Wśród nich znajduje się dwóch dowódców (13). Po rozprawieniu się z nimi podnieś dwa klucze.

170

Użyj ich w dwóch terminalach (14), co odblokuje przejście do jaskini (15). Udaj się do środka, a na końcu przejdź przez drzwi, za którymi znajdziesz poszukiwanego Blazkowicza.

Następnie: Wolfenstein: Youngblood - Siegturm: Boski klucz, generał Lothar (boss), zakończenie

Spis treści: Wolfenstein: Youngblood - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wolfenstein: Youngblood - Nalot Brat 3: Zerstorer, ruiny, blokada, Elektrokraftwerk, Bruder 3 (boss), klucze

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami