Ujawnienie PS5 wpłynęło na sprzedaż PlayStation 4

Przekonuje Sony.

PlayStation 4 na całym świecie znalazło łącznie 100 milionów nabywców, ale w ostatnich miesiącach sprzedaż była niższa od spodziewanej. Sony twierdzi, że powodem jest ujawnienie PS5.

W pierwszym kwartale bieżącego roku fiskalnego (pomiędzy kwietniem a czerwcem) do sklepów wysłano 3,2 miliona urządzeń. Wynik jest identyczny, jak dwanaście miesięcy wcześniej, ale nie spełnił oczekiwań japońskiego koncernu, co zaowocowało niższym zyskiem.

Na spotkaniu z inwestorami dyrektor finansowy korporacji Sony - Hiroki Totoki - przekonywał, że główną przyczyną niższej od spodziewanej sprzedaży PS4 jest niedawne ujawnienie konsoli następnej generacji. Sprzętu, który zapewne ukaże się pod nazwą PlayStation 5, formalnie nie zaprezentowano, ale przedstawiono kilka pierwszych szczegółów.

ps4_nizsza_sprzedaz
Sprzedaż PS4 nadal jest wysoka, choć stopniowo maleje

Menedżer uważa, że innym istotnym powodem jest brak dużych tytułów pokroju God of War lub Detroit: Become Human - produkcji, które skłoniłyby potencjalnych nabywców do zakupu własnego egzemplarza urządzenia.

Sony zrewidowało wstępne prognozy: oczekuje, że do końca bieżącego roku fiskalnego (do marca 2020 roku) sprzeda nie 16 a 15 milionów PS4. To jednak nadal duża liczba, która - jak podkreśla producent - wskazuje, że konsola „wciąż zdobywa wsparcie użytkowników”.

Osłabienie wyników PlayStation 4 po ujawnieniu następcy nie jest jednak niespodzianką. Niewykluczone, że wiele osób wstrzymuje się z zakupem, czekając na debiut kolejnego urządzenia japońskiego koncernu.

Sony obniżyło też oczekiwania względem sprzedaży gier, zwłaszcza od zewnętrznych deweloperów i wydawców. Spodziewa się także spadku przychodów z produkcji Free to Play, a więc pozycji w stylu Fortnite i Apex Legends.

Źródło: GameSpot

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami