Wolfenstein: Youngblood - zdrowie i energia, pancerz, współdzielenie życia, reanimacja

Poznaj sposoby leczenia i ożywiania bohaterek.

Podobnie, jak w poprzednich odsłonach w Wolfenstein: Youngblood, bohaterki posiadają ograniczoną ilość punktów życia, które będą stopniowo tracić na skutek ataków rywali. Dodatkową ochronę zapewnia energia, czyli dodatkowy pancerz.

w004

Poziom życia (1) oraz pancerza (2) są wyświetlane na dole ekranu. Można je przywracać poprzez różne przedmioty, na jakie będziemy natykać się w trakcie gry. O zdrowie możemy zadbać odnajdując między innymi apteczki i pożywienie, natomiast w przypadku pancerza będą to głównie jego elementy - hełmy i kamizelki. Możemy też korzystać ze specjalnych gestów, nazywanych dopingiem, z których część również może przywracać zdrowie i energię.

Warto jednak wiedzieć, że oprócz naszego poziomu zdrowia ważne są też współdzielone życia, oznaczone ikona serc (3) przy ikonie zdrowia drugiej siostry (4). Ten rodzaj życia można przywracać otwierając specjalne skrzynie (5) z dwoma dźwigniami.

w005

Jeśli poziom życia jednej z sióstr spadnie do zera, to zacznie się ona wykrwawiać. Jeśli nie jest to postać sterowana przez nas, to otrzymamy również odpowiedni komunikat. Należy wtedy, jak najszybciej dotrzeć w pobliże rannej bohaterki i skorzystać z funkcji reanimacji, wciskając i przytrzymując odpowiedni klawisz (6).

Jeśli akcja się powiedzie, to siostra zostanie wróci do walki z częścią uzupełnionego zdrowia. Jeżeli jednak dojdzie do wykrwawienia, to postać również powróci do rozgrywki, ale kosztem utraty jednego współdzielonego życia. Jeśli dopuści się do utraty wszystkich współdzielonych żyć, to trzeba będzie daną misję rozpoczynać od nowa.

Następnie: Wolfenstein: Youngblood - srebrne monety, żółte i czerwone skrzynie

Spis treści: Wolfenstein: Youngblood - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami