Preorder PS5 w szwedzkim Media Markt - za ok. 4000 zł

Aktualizacja: W ofercie jest też Xbox Scarlett.

Aktualizacja (30.07): W ofercie szwedzkiego Media Markt pojawił się także Xbox Scarlett. Tak jak w przypadku PS5, cenę konsoli również ustalono na 9999 szwedzkich koron, czyli około 4050 zł, co najpewniej oznacza, że suma jest jednak placeholderem, a więc wartością tymczasową.

Oryginalna wiadomość (29.07): Dość nieoczekiwanie w szwedzkim oddziale sieci Media Markt pojawiła się możliwość przedpremierowego zamówienia PlayStation 5 - jeszcze przed ogłoszeniem Sony. Sprzęt wyceniono na 9999 szwedzkich koron, czyli ok. 4050 zł.

Wspomniana suma to najprawdopodobniej tzw. placeholder, czyli wartość tymczasowa, która zmieni się po ujawnieniu konsoli. Tym bardziej, że główny architekt PS5 wspomniał, że „cena będzie atrakcyjna, biorąc pod uwagę możliwości sprzętu”.

ps51
Wysoka cena w sklepie to nie powód do paniki

Na stronie produktu brak oczywiście daty premiery, zdjęć i innych szczegółów, choć pojawiła się lista z przewidywaną specyfikacją konsoli czy informacja o wstecznej kompatybilności z PlayStation 4.

PS5 zadebiutuje najprawdopodobniej pod koniec 2020 roku. Procesor konsoli bazuje na trzeciej generacji linii Ryzen od AMD. To ośmiordzeniowa mikroarchitektura 7 nm Zen 2. Z kolei GPU to autorski wariant rodziny Navi od Radeona.

ps5
Czy ktoś odważy się złożyć zamówienie przedpremierowe?

Konsola obsłuży rozdzielczość 8K, ray tracing, a także zaoferuje nową jakość dźwięku i szybki dysk SSD, który podobno znacząco skróci czas ładowania.

Źródło: Media Markt

Reklama

Skocz do komentarzy (17)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (17)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami