Dying Light 2 również na PS5 i Xbox Scarlett - plany twórców

Tytuł cross-genowy.

Dying Light 2 najprawdopodobniej będzie tytułem cross-genowym, czyli dostępnym na aktualnej i kolejnej generacji konsol. Techland zamierza wydać grę również na PS5 i Xbox Scarlett.

- Zawsze mamy oko na najnowsze zabawki! Ściślej mówiąc: tak, od początku produkcji planowaliśmy uczynić Dying Light 2 grą cross-genową - powiedział w wywiadzie dla WCCFtech Paweł Rohleder, dyrektor ds. technicznych w Techlandzie.

dl1
Nowe konsole pojawią się prawdopodobnie pod koniec 2020 roku

W rozmowie poruszono też temat ray tracingu i techniki DLSS, odciążającej sprzęt dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Jeśli chodzi o śledzenie promieni, deweloperzy „przyglądają się” rozwiązaniu, natomiast są „nieco bardziej sceptyczni” względem drugiego rozwiązania.

Rohleder wspomniał też, że na PS4 Pro i Xbox One X twórcy celują w rozdzielczość full HD, a więc 1920×1080. Ze względu na walkę i parkour, priorytetem jest płynna rozgrywka.

Dying Light 2 zadebiutuje wiosną 2020 roku - również na PC. Na tle pierwszej odsłony serii produkcja wyróżnia się rzekomo spójnością świata oraz większym znaczeniem warstwy fabularnej. Rozgrywka położy nacisk na nieliniowość - podejmowane wybory wpłyną nie tylko na wydarzenia, ale i wygląd otoczenia.

Źródło: WCCFtech

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami