Apex Legends z myszą i klawiaturą na konsolach - twórcy zajmą się oszustami

Reaspawn Entertainment mówi „dość”.

Niektórzy gracze używają myszy i klawiatury podczas zabawy w Apex Legends na PlayStation 4 i Xbox One. Ze względu na nieuczciwą przewagę, studio Respawn Entertainment poszukuje sposobów na poradzenie sobie z oszustami.

„Nasze stanowisko w tej sprawie? Krótka odpowiedź brzmi: nie godzimy się na to” - napisał na forum Reddit Jay Frechette, odpowiedzialny za kontakt ze społecznością.

apex1
Nie wiadomo, jaką karę szykują twórcy

Twórcy testują właśnie opracowane przez studio sposoby wykrywania osób korzystających z myszy i klawiatury. Respawn Entertainment wkrótce wróci do tematu, a także „skontaktuje się” z oszustami.

Microsoft dąży do rozszerzenia możliwości korzystania z omawianych akcesoriów na Xbox One, ale decydujące zdanie należy do deweloperów. Twórcy mogą zakazać używania myszy i klawiatury, by zachować balans w rozgrywce wieloosobowej - tak jest właśnie w przypadku Apex Legends.

Oznacza to, że gracze „oszukują” konsolę, by rozpoznawała podłączone urządzenie jako standardowy kontroler. Dzięki temu nieuczciwi użytkownicy mogą dodatkowo korzystać z asysty celowania.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Oprócz PS4 i Xbox One, Apex Legends jest też dostępne na PC. To strzelanka typu battle royale od twórców serii Titanfall. W grze niedawno rozpoczął się drugi sezon, który wprowadził wiele nowości.

Źródło: Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami