Netflix wprowadzi tańszy plan abonamentowy - tylko dla urządzeń mobilnych

Na razie wyłącznie w Indiach.

Po przeprowadzeniu serii testów w kilku krajach na początku roku, platforma Netflix potwierdziła, że wprowadzi w Indiach nowy, najtańszy do tej pory plan abonamentowy, tylko dla urządzeń mobilnych. Nie wiadomo, czy opcja pojawi się też w pozostałych częściach świata.

W publikacji skierowanej do inwestorów napisano, że Netflix będzie „kontynuował obserwacje po wprowadzeniu planu”. Szczegółów brak, ale wiadomo, że abonament nie zadziała na laptopach, telewizorach, konsolach, itp.

net1
Aktualnie wielbiciele mobilnego oglądania muszą wykupić jeden ze standardowych planów

W trakcie testów omawiany plan wyceniono na równowartość 3,63 dolarów, a więc ok. 14 zł. Można oczekiwać, że najtańsza opcja pozwoli jedynie na streaming w jakości 480p - tak jak aktualna bazowa subskrypcja.

Nie jest jasne, w jaki sposób platforma zamierza zapobiec przesyłaniu obrazu z telefonu lub tabletu na większy ekran.

Zobacz: Netflix - co nowego: lipiec 2019, seriale i filmy

Podstawowy plan Netflixa (1 ekran, bez HD) kosztuje 34 zł miesięcznie. Droższa opcja Standard (2 ekrany, HD) to 43 zł. Natomiast za Premium (4 ekrany, Ultra HD) zapłacimy 52 zł.

Źródło: Reuters

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami