Harry Potter Wizards Unite - świstokliki, świstoklikufry, złote i srebrne klucze

Poznaj zasady przenoszenia do tajnych lokacji. Miejsca związane z chodzeniem.

Świstokliki w Harry Potter Wizards Unite stanowią odpowiedniki jajek znanych z gry Pokémon Go. Ich otwieranie powoduje przeniesienie gracza do nowych, sekretnych lokacji znanych z uniwersum Harry'ego Pottera. Można w nich znaleźć przedmioty i cenne nagrody.

Poniżej przedstawiamy informacje związane ze świstoklikami oraz specjalnymi kluczami, które umożliwiają otwieranie sekretnych przejść.

Jak zdobywać świstoklikufry oraz złote i srebrne klucze w Harry Potter Wizards Unite

Świstoklikufry znajdujemy zazwyczaj w otwartych przestrzeniach. Pojawiają się na mapie podobnie, jak inne znajdźki czy składniki. Przedmioty te przypominają wyglądem skrzynię ze spiczastym dachem. Wystarczy na nią kliknąć, aby dodać do ekwipunku. Należy przy tym pamiętać, że ilość przenoszonych świstoklikufrów jest ograniczona i jeśli posiadasz ich zbyt wiele, to nie będziesz mógł podnosić kolejnych.

harry_potter_wizards_unite_portkey_1
Ikona świstoklikufra na mapie.

Złote klucze są niezbywalnymi przedmiotami, które zawsze znajdują się w ekwipunku, podczas gdy srebrne musimy zdobywać. W jaki sposób? Korzystając ze znajdującego się w grze sklepu lub wykonując określone zadania (czasami możemy je otrzymać np. jako nagrodę za awans postaci).

Polecamy korzystać ze złotego klucza w przypadku świstoklików oddalonych o 2 kilometry od gracza, a ze srebrnych w przypadku tych na dystansie 5, 10 kilometrów. W ten sposób ograniczysz wydatki związane z używaniem srebrnych kluczy.

Przed aktywowaniem świstoklika można też przemyśleć wypicie eliksiru mózgu Baruffio. W nowych miejscach zdobywasz bowiem sporo doświadczenia, a dzięki napojowi możesz podwoić tę ilość.

Jak odblokowywać świstoklikufry złotymi i srebrnymi kluczami w Harry Potter Wizards Unite

Portkey Portmantaus are just like Pokemon Go's Eggs - blind boxes that offer hidden rewards that only reveal themselves once you have walked a certain distance.

Świstoklikufry przypominają zamknięte pudełka, oferujące tajne nagrody, które możemy odkryć tylko po przejściu określonego dystansu. Świstokliki pojawiają się w trzech wariantach i są na mapie generowane losowo:

  • Cenny (Prized) świstoklik Portkey - 2km
  • Drogocenny (Precious) świstoklik - 5km
  • Nadrzędny (Paramount) świstoklik - 10km
harry_potter_wizards_unite_portkey_2
harry_potter_wizards_unite_portkey_3
harry_potter_wizards_unite_portkey_4

Po znalezieniu świstoklikufra trzeba go otworzyć. W tym celu skorzystaj ze swojej skrzyni i wybierz opcję Świstokliki w prawym dolnym narożniku (ikona buta). Wybierz świstkoklika, a następnie otwórz go złotym lub srebrnym kluczem, po czym przejdź wymagany dystans, aby go otworzyć.

Po uczynieniu tego świstoklik pojawi się na ekranie. Przejdź przez portal, a trafisz do nowej lokacji, w której możesz zbierać cenne przedmioty i punkty doświadczenia.

Poniżej znajduje się wideo pokazujące zasady działania świstoklików:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami