Harry Potter Wizards Unite - cieplarnie, nasiona, woda, jak uprawiać rośliny

W jaki sposób korzystać z nasion i wody w mobilnej grze Harry Potter.

Cieplarnie to miejsca, w których można znaleźć składniki w grze Harry Potter Wizards Unite. Są to składniki niedostępne z poziomu mapy i często służą do wytwarzania najlepszych eliksirów w grze.

Wodę oraz różne rodzaje nasion można znaleźć podczas przemierzania mapy. Zawsze staraj się posiadać ich zapasy, ponieważ bez nich nie będziesz w stanie wyhodować żadnych składników w cieplarni.

Istnieje wiele różnych rzeczy, które możesz zasadzić, wliczając w to między innymi: lewizję, skaczącego muchomora czy piołun. Ostatni z nich okazuje się bardzo przydatny w trakcie tworzenia eliksirów uzdrawiających, które bardzo przydają się chociażby w realizowaniu różnych wyzwań.

Na bieżącej stronie dowiesz się:

Jak działają cieplarnie Harry Potter Wizards Unite?

Cieplarnie to szklane budynki, które będziesz znajdywał na mapie w Wizards Unite. Ich odwiedzanie daje możliwość zbierania nowych składników, służących do tworzenia eliksirów. Czasami możesz w tych miejscach uzupełnić także energię magiczną.

Warto też wiedzieć, że cieplarnie są miejscami, w których możesz korzystać z nasion i wody, aby tworzyć własne sadzonki. Oczywiście z nich również możesz później korzystać w procesie przygotowywania surowców.

Jak zbierać składniki i energię w cieplarniach

Podczas pobytu w cieplarni pojawi się ekran z trzema roślinami. Wybierz jedną z nich, połóż na niej palec, a potem przesuń go w górę, wyjmując tym samym roślinę z ziemi. W ten sposób zdobędziesz generowany losowo składnik służący do tworzenia eliksirów, a ponadto zyskasz nieco energii.

Po zdobyciu składników nad cieplarnią pojawi się czerwona flaga. Po pięciu minutach zniknie, dzięki czemu będziesz mógł ponownie skorzystać z możliwości zbierania surowców.

Wizards_Unite_Greenhouses
Wizards_Unite_Picking_a_Plant
Kiedy flaga jest czerwona należy poczekać pięć minut, do kolejnej możliwości zebrania składników.

Uważaj, ponieważ jeśli miejsce przeznaczone na składniki będzie pełne, to nie będziesz mógł ich zbierać ani z mapy, ani z cieplarni. Jeśli będziesz chciał zwolnić trochę miejsca, to pozbądź się składników, które są zbędne.

Jak szukać nasion i wody w Harry Potter Wizards Unite

Na początku rozgrywki w Wizards Unite otrzymasz małą ilość nasion oraz wody. Po ich wykorzystaniu trzeba będzie jednak wyruszyć na ich poszukiwania.

Nasiona i woda, podobnie, jak inne składniki, są w sposób przypadkowy generowane na mapie. Jeśli potrzebujesz wody, to rozglądaj się za konewkami, natomiast w przypadku nasion zwracaj uwagę na specjalne paczki. Te występują w dwóch kolorach - różowym oraz żółtym.

Wizards_Unite_Seeds
Wizards_Unite_Watering_Can
Zwracaj uwagi na ikony paczek z nasionami oraz konewkami do wody.

Nasiona i woda pojawiają się częściej w pobliżu gospód, cieplarń i fortec, dlatego jeśli cierpisz na ich niedobory, to postaraj się ich poszukać w pobliżu wymienionych miejsc.

Jak uprawiać rośliny w Harry Potter Wizards Unite

Jeśli jesteś gotowy do uprawy roślin, to czas udać się do najbliższej cieplarni.

Kiedy znajdziesz się w budynku wybierz z samego dołu opcję Uprawiaj. W ten sposób przeniesiesz się do nowego ekranu z doniczką.

Aby rozpocząć sadzenie roślin wciśnij zielony przycisk Uprawiaj przy uprawie, jaką chcesz zasadzić. Jeśli posiadasz wystarczającą liczbę nasion i wody, to wystarczy wcisnąć przycisk Uprawiaj o miedzianej barwie. Jeśli ilość składników jest niewystarczająca, to opcja sadzenia będzie niedostępna (przycisk będzie miał kolor szary).

Po zasadzeniu rośliny możesz skorzystać z energii magicznej, aby zwiększyć ilość plonów. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, to przejdź do widoku z wybraną sadzonką.

Wizards_Unite_Empty_Plant_Pot
Wizards_Unite_Spell_Growing
Z lewej - doniczka do sadzenia roślin. Z prawej - używanie czarów w celu zwiększenia ilości plonów.

Nad zasadzoną rośliną pojawi się niebieski pasek symbolizujący energię magiczną. Możesz tu szybko sprawdzić ile energii magicznej już dostarczyłeś oraz ile jest jej wymagane do zwiększenia plonów.

Aby skorzystać z energii wciśnij "+", po czym ukończ gestem czar, który pojawi się na ekranie. Dobre rzucenie czaru sprawi, że pasek energii nieco się wypełni. Im będzie pełniejszy, tym więcej plonów zyskasz. Do całkowitego zapełnienia paska wymagane jest rzucenie czaru ok. 50 razy.

Nad paskiem z energią magiczną znajdziesz z kolei zegar wskazujący ile jeszcze zostało czasu do wyrośnięcia danej rośliny.

Podobnie, jak w przypadku fortec i czarodziejskich wyzwań, sadzenie roślin może być wspólną aktywnością kilku graczy. Jeśli zobaczysz, że jakaś cieplarnia świeci na zielono, to znaczy, że inny gracz zasadził w niej roślinę.

W takim przypadku możesz nie tylko wspomóc wzrost przy pomocy energii magicznej, ale również uzyskać część składników, kiedy roślina wyrośnie. Zaznaczanie świecącej na zielono cieplarni z dystansu pokaże również czas odmierzany do końca wyrośnięcia rośliny.

Jak uprawiać rzadkie rośliny: lewizję, skaczącego muchomora i piołun w Harry Potter Wizards Unite

Wszystkie składniki, które możesz uprawiać w cieplarni służą do warzenia eliksirów, zapewniających specjalne bonusy zarówno w czarodziejskich wyzwaniach, jak i konfrontacjach z przeciwnikami.

Przykładowo, lewizja jest wykorzystywana do tworzenia eliksiru Exstimulo, który polepsza jakość rzucanych czarów. Skaczący muchomor jest niezbędny przy eliksirze mózgu Baruffio, podwajającego ilość zdobywanego doświadczenia przez 30 minut. Z kolei piołun jest głównym składnikiem eliksirów leczących, przydatnych zwłaszcza w trakcie czarodziejskich wyzwań.

Poniżej znajduje się tabela ze wszystkimi składnikami, jakie możesz uprawiać w cieplarniach. Uwzględniono tu również czas ich uprawy i eliksiry, w których są używane.

Nazwa składnikaIlość wodyCzas uprawySkładnik eliksiru
Lewizja 15 7 godzin eliksiry Extimulo
Imbir 12 7 godzin eliksiry sprytu
Skaczący muchomor 12 1 dzień eliksir mózgu Barrufio
Lubczyk 9 7 godzin eliksir wzmacniający
Wawrzucha 7 7 godzin eliksiry wzmacniające
Krwawnik kichawiec 10 7 godzin eliksiry wzmacniające
Przebiśnieg 15 1 godzina eliksiry Extimulo
Sopophorous 10 7 godzin eliksir bumelanctwa
Waleriana 7 7 godzin eliksir bumelanctwa

Jak zbierać rośliny w Harry Potter Wizards Unite

Kiedy dana roślina skończy rosnąć, to wokół cieplarni pojawi się informacja graficzna. Na zebranie plonów będziesz miał 60 minut, jeśli tego nie uczynisz, to roślina zniknie.

Ważne jest to, aby pamiętać, że plony należy odbierać samodzielnie. Oznacza to, że można łatwo przeoczyć odpowiedni moment zbiorów, co może wynikać z niemożności odwiedzenia danej cieplarni lub zwyczajnego zapomnienia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami