Harry Potter Wizards Unite - dołączanie i zmiany domu, identyfikator ministerialny, ID

Jak dołączyć do Gryffindoru, Slytherinu, Hufflepuffu lub Ravenclaw w mobilnej grze Harry Potter.

W grze Harry Potter Wizards Unite znajdują się domy, do których możemy dołączać w trakcie rozgrywki. Są to znane z książek i filmów: Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff oraz Ravenclaw. Dołączanie do nich ma głównie znaczenie estetyczne i nie wpływa bezpośrednio na mechanikę zabawy.

Na bieżącej stronie dowiecie się, w jaki sposób można dołączyć do wybranego domu lub zmienić go, wykorzystując do tego identyfikator ministerialny.

Na tej stronie dowiesz się:

Jak dołączyć do domu i zmienić go

Aby dołączyć do któregoś z domów należy uruchomić identyfikator ministerialny. Jest to główny profil gracza, do którego możesz wejść klikając w ikonę w lewym dolnym narożniku ekranu.

Po znalezieniu się w menu ministerialnego ID możesz wybrać dom w prawym górnym narożniku ekranu.

Po wybraniu opcji Dom zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu, gdzie możesz wybrać między Gryffindorem, Slytherinem, Hufflepuffem lub Ravenclaw. Wystarczy wybrać ikonę danego domu i kliknąć ją.

harry_potter_wizards_unite_house_join_1
harry_potter_wizards_unite_house_join_2

Aby zmienić dom wystarczy powtórzyć powyższe kroki i po prostu wybrać inny. Za zmianę domu nie grożą nam żadne sankcje, więc można tego dokonywać w dowolnym momencie i bez żadnych kar.

Który z domów - Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff czy Ravenclaw, jest najlepszy

W grze nie ma czegoś takiego, jak "najlepszy dom". Wynika to z prostego faktu, że domy spełniają głównie kosmetyczną i praktycznie w żaden sposób nie wpływają na rozgrywkę.

Jeśli nie możesz zdecydować się, do którego domu chcesz przynależeć, to warto zapoznać się z ich opisami, co powinno nieco ułatwić podjęcie decyzji:

DomWartościZnani członkowie
Gryffindor
harry_potter_wizards_unite_houses_gryffindor
Odwaga, dzielność i determinacja Harry Potter, Hermione Granger i Ron Weasley
Slytherin
harry_potter_wizards_unite_houses_slytherin
Duma, ambicja i przebiegłość Newt Scamander, Cedric Diggory i Nymphadora Tonks
Hufflepuff
harry_potter_wizards_unite_houses_hufflepuff
Cierpliwość, lojalność, uczciwość Luna Lovegood, Gilderoy Lockhart i Filius Flitwick
Ravenclaw
harry_potter_wizards_unite_houses_ravenclaw
Inteligencja, nauka i mądrość Severus Snape, Draco Malfoy i Lord Voldemort

Jeśli chcesz, aby decyzja została podjęta za Ciebie, to polecamy odwiedzenie oficjalnej strony, gdzie po udzieleniu odpowiedzi na serię pytań otrzymasz sugestię, który dom byłby najlepszy.

Jaką rolę spełniają domy

Jak już wspomnieliśmy wybór domu praktycznie nie wpływa na rozgrywkę. Jeśli jesteś nowy w świecie Harry'ego Pottera to powinieneś wiedzieć, że domy reprezentują czterech założycieli szkoły, a każdy uczeń dołącza do jednego z domów na podstawie swoich cech i zdolności.

harry_potter_wizards_unite_house_join_4
Czterech założycieli Hogwartu - Godric Gryffindor, Helga Hufflepuff, Salazar Slytherin i Rowena Ravenclaw - od których nazwy wzięły cztery domy.

Ideą gry Harry Potter Wizards Unite jest kooperacja, a nie rywalizacja. Więcej informacji na ten temat udzieliła w trakcie wywiadu producentka gry, Mary Casey:

"Każdy z nas ma do odegrania ważną rolę. Dlatego Harry Potter jest dla mnie tytułem łączącym ludzi z różnymi zdolnościami i osobowościami. Dobrym przykładem są przyjaciele Harry'ego, Hermiona i Ron, z których każde dysponuje zupełnie innym zestawem umiejętności. Nie należy przy tym zapominać o innych postaciach pokroju Neville'a i Luny - tworząc grę chcieliśmy, aby wszyscy ze sobą współpracowali".

"Dlatego finalnie zdecydowaliśmy o nie wprowadzaniu walczących ze sobą domów. Zamiast tego stawiamy na kooperację i współpracę, a nie rywalizację".

Co jeszcze można zrobić w identyfikatorze ministerialnym

harry_potter_wizards_unite_house_join_3

Oprócz pokazywania przynależności do któregoś z domów, identyfikator ministerialny spełnia również funkcję publicznego profilu. Można w nim sprawdzić wiele informacji pokroju naszych postępów, zrealizowanych zadań czy zdobytych osiągnięć.

W ID możesz sprawdzić:

  • Wybrane imię
  • Zdjęcie profilowe
  • Poziom postaci
  • Profesję
  • Tytuł
  • Dom
  • Osiągnięcia

Informacje te umożliwiają nie tylko szybkie sprawdzenie, jakie rzeczy w grze już zrealizowałeś, a jakie jeszcze zostały do zrobienia. Dzięki ID możesz też podzielić się tymi informacjami ze znajomymi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami