Red Dead Redemption 2 - Arthur zwracał się do konia "zbyt intymnie". Aktor musiał powtórzyć nagrania

Zabawne problemy podczas produkcji.

Roger Clark, który wciela się w rolę Arthura Morgana w Red Dead Redemption 2, opowiedział o doświadczeniach związanych z nagrywaniem dialogów do gry. Wspomniał, że pierwotnie kwestie, w których zwraca się do konia brzmiały „zbyt intymnie”.

Zazwyczaj dialogi nagrywa się w pełnej scenie, wraz z wszystkimi aktorami i kamerami przechwytującymi ruch. Są jednak sytuacje, kiedy wypowiedzi postaci należy nagrać w specjalnym, odizolowanym pomieszczeniu - w Red Dead Redemption 2 miało to miejsce właśnie w przypadku linii wypowiadanych przez postać podczas jazdy konno.

rdr1
Koń to niezwykle ważny kompan w westernie Rockstar Games

- Myślę, że spędziłem jakieś dwa dni w pokoju nagrań, tworząc [kwestie związane z koniem]. W grę wchodziło to, czy mówię do klaczy, czy ogiera. Dodatkowo inne dialogi słychać, jeśli masz czwarty poziom więzi, a inne w przypadku pierwszego, bo bohater nie mówi tak czule - opowiedział Clark w trakcie panelu na MomoCon.

- Nagrałem to, a potem, za kilka tygodni, wróciłem. Wtedy jeden z naszych wspaniałych asystentów reżysera, Gethin Aldous, mówi: „Rog, musimy nagrać te kwestie z koniem jeszcze raz”. Pytam „Czemu?”. „Cóż, jest zbyt intymnie. Sprawia wrażenie, jakbyś nie mówił do konia”. Mówię „Co masz na myśli?”. I wtedy odtworzył nagrania.

Clark twierdzi, że kwestie brzmiały, jakby chciał uwieść konia, co aktor spróbował odtworzyć podczas panelu (16:30 w poniższym materiale).

Po odsłuchaniu linii dialogowych, aktor zgodził się nagrać je ponownie.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało 26 października 2018 roku, na PS4 i Xbox One. Niewykluczone, że gra trafi też na PC, ale wciąż brak oficjalnego stanowiska Rockstar Games.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami