FIFA 20 - zwiastun przedstawia nowości w rozgrywce

Usprawnione rzuty wolne i karne, większa kontrola nad piłką i inne.

Electronic Arts opublikowało zwiastun FIFA 20, który przedstawia najważniejsze nowości i zmiany względem poprzednich części piłkarskiego cyklu.

Całkowitej przebudowie uległ sposób, w jaki wykonujemy rzuty wolne i karne. Tym razem dokładnie wskazujemy celownikiem miejsce, w które zawodnik ma trafić - liczy się też odpowiedni moment naciśnięcia przycisku strzału. Prawą gałką analogową możemy wpłynąć na podkręcenie piłki.

Jest też system, którą twórcy nazywają „dynamicznymi starciami jeden na jednego”. Otrzymamy rzekomo lepszą kontrolę nad piłką w ataku, a gra wynagrodzi odpowiednie wyczucie czasu przy odbiorze futbolówki w obronie.

Wyczekiwaną zmianą jest większa kontrola nad torem lotu piłki w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem. Strzały zawodników rzadziej będą się mijać z bramką.

fif1
Nowe rzuty wolne i karne to usprawnienie widoczne na pierwszy rzut oka

Ponadto piłka otrzyma lepszy model fizyki, dzięki któremu będzie zachowywać się realistyczniej.

Przypomnijmy, że ze względu na kontrakt firmy Konami z Juventusem, włoski klub zostanie w FIFA 20 zastąpiony drużyną Piemonte Calcio. Zawodnicy, wygląd i nazwiska zostaną niezmienione, ale EA oprócz nazwy nie może używać też herbu i strojów mistrzów Serie A.

FIFA 20 zadebiutuje 20 września. Największą nowością - oprócz wyżej wymienionych - jest Volta, czyli oddzielny tryb skupiony wokół futsalu i piłki ulicznej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami