Emotka Dabowania w Fortnite pozwalała unikać trafień. Twórcy gry wprowadzają zmiany

A gracze nie są zadowoleni.

Emotki w Fortnite to animacje, które powinny służyć jedynie wyrażaniu nastroju, emocji lub komunikowaniu się. Jeden z tzw. dabów zapewniał jednak graczom nieuczciwą przewagę, dlatego Epic Games zmieniło sposób wykonywania ruchu.

Chodzi o emotkę nazwaną Dabowanie (oryginalnie Deep Dab), czyli wariację tanecznego ruchu, szczególnie popularnego wśród młodzieży. Podczas wykonywania animacji postać schyla się tak nisko, że przy odpowiednim treningu gracz mógł uniknąć postrzału.

Częściej jednak wykorzystywano emotkę do zaskakiwania przeciwnika nagłym strzałem, chowając się za przeszkodą. Metodę przedstawia poniższy materiał.

Epic Games zauważyło problem. W opisie nowej aktualizacji do gry czytamy, że dewelopery wprowadzili opóźnienie pomiędzy zakończeniem animacji i oddaniem strzału. Postać musi się więc przed naciśnięciem spustu wyprostować, narażając się na ewentualny atak.

Gracze, którzy kupili emotkę właśnie do wykorzystania w nieuczciwy sposób nie są zadowoleni z decyzji Epic Games, o czym chętnie informują na Twitterze.

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

„Chcę zwrot za mój Deep Dab” - stwierdził jeden z użytkowników. „Kupiłem Deep Dab tylko dla exploitu, a teraz go zaktualizowali” - napisał inny.

Źródło: Epic Games

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami