Ubisoft chce stworzyć grę, która spodoba się miliardowi osób na całym świecie

W przeciągu maksymalnie dziesięciu lat.

Ubisoft ma w planach w przeciągu najbliższych lat stworzyć produkcję, która trafi do jednej piątej wszystkich graczy na świecie. Ambitna koncepcja opiera się na szacunkowym określeniu liczby miłośników elektronicznej rozrywki w przyszłości.

- Dzisiaj są nas [graczy] dwa miliardy. Yves Guillemot [szef firmy] twierdzi, że w pewnym momencie liczba przekroczy pięć miliardów - tłumaczy w rozmowie z GamesIndustry Alain Corre, dyrektor wykonawczy działu Ubisoftu obejmującego Europę, Bliski Wschód i Afrykę. - Mamy nadzieję, że stworzymy grę, która zadowoli miliard osób w przeciągu pięciu, maksymalnie dziesięciu lat.

ubi1
Assassin's Creed to jedna z najpopularniejszych serii francuskiego wydawcy

Corre uważa, że gry wideo są liderem branży rozrywkowej i niedługo każda firma będzie chciała mieć swoje własne produkty oparte na interaktywnych doświadczeniach.

- Jeszcze 20 lat temu byliśmy malutcy. Dzisiaj jesteśmy najwięksi ze wszystkich - podkreślił.

W rozmowie poruszono też kwestię natury gier Ubisoftu. Menedżer przekonuje, że francuski wydawca nigdy nie chce narzucać graczom konkretnych poglądów lub sposobu postrzegania zjawisk - co obowiązuje także w przypadku Watch Dogs Legion, mimo przedstawienia post-brexitowej rzeczywistości odcinającego się rzekomo od polityki.

W kontekście tematu wywiadu warto wspomnieć, że w lipcu ubiegłego roku Ubisoft stwierdził, że chce zrezygnować z gier, które można ukończyć, stawiając przede wszystkim na model usługi.

Źródło: GamesIndustry

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami