Tetris Effect trafi na PC. Tylko na Epic Game Store

Mały hit z PS4.

Enhance oraz The Tetris Company zapowiedziały, że Tetris Effect trafi na PC już 23 lipca. Gra będzie dostępna wyłącznie na platformie Epic Game Store.

Tytuł zadebiutował jesienią ubiegłego roku na PlayStation 4 ze wsparciem dla PS VR. Produkcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony mediów i graczy, którzy zachwalali przede wszystkim styl oprawy graficznej.

Gameplay to właściwie klasyczny, „czysty” Tetris. Urozmaiceniem jest możliwość chwilowego „przytrzymania” elementu, a także efektowne spowolnienie upływu czasu.

Duże znaczenie ma oprawa audio. Wszystko jest dopasowane do muzyki, a każdej akcji gracza towarzyszą charakterystyczne dźwięki, przypominające odgłosy cymbałków.

Wersja PC zaoferuje wsparcie dla 4K, a także urządzeń HTV Vive i Oculus Rift.

521517187
Tetris może być piękny

Warto zaznaczyć, że tytuł nie jest przypadkowy - Efekt Tetrisa to naukowo udowodnione zjawisko, podczas którego mózg podświadomie generuje obrazy podobne do tych, które widzimy podczas gry, „nakładając” je na rzeczywiste doznania wzrokowe.

Głównym projektantem gry jest Tetsuya Mizuguchi, czyli twórca kultowego Rez - muzycznej gry rytmicznej z PlayStation 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami