System tworzenia meczy w Apex Legends połączy cheaterów z innymi oszustami

Niech grają ze sobą.

Studio Respawn Entertainment ogłosiło, że w ramach walki z plagą oszustów w Apex Legends, wprowadzi do gry nowy system matchmakingu, czyli tworzenia rozgrywek. Dzięki narzędziu cheaterzy zagrają z innymi cheaterami.

We wpisie na forum Reddit deweloperzy podkreślają, że inwestują zasoby w walkę z nieuczciwymi graczami, między innymi wykorzystując technikę uczenia maszynowego, by system automatycznego banowania umiał rozpoznać podejrzane zachowanie i samemu zastosować karę.

Respawn chce też zapobiec tworzeniu kont, które służą ominięciu kary, w tym celu stosując weryfikację dwustopniową na „kontach wysokiego ryzyka”. Twórcy poprawiają ponadto wykrywalność profili typu spam, czyli powstałych wyłącznie w celu oszukiwania.

Twórcy Apex Legends zaznaczają, że zabawa w grupie cheaterów - nawet gdy samemu nie używa się niedozwolonych narzędzi - to wciąż oszustwo. Deweloperzy przyjrzą się takim osobom, ale nie wiadomo, jakie kary zastosują.

ap1
Problem nieuczciwości jest szczególnie dotkliwy w meczach rankingowych

Wkrótce do gry ma też trafić wyczekiwana opcja przełączania się między graczami w trybie obserwatora - po śmierci. Funkcja pozwoli zgłosić oszusta nawet wtedy, gdy ostateczny cios zadał inny gracz.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

„Tak jak wspominaliśmy wcześniej, wojna z cheaterami będzie trwać dalej i pozostaje dla nas wysokim priorytetem. Zawsze będzie praca do wykonania, ulepszenia do wdrożenia czy sytuacje, do których należy się dostosować” - komentuje Respawn Entertainment.

Źródło: Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami