FIFA 20 bez Juventusu. PES 2020 ma wyłączność na nazwę, herb i stroje włoskiego klubu

Aktualizacja: Piemonte Calcio zamiast Juventusu w FIFA 20.

Aktualizacja: Electronic Arts poinformowało, że w FIFA 20 Juventus zostanie zastąpiony zespołem o nazwie Piemonte Calcio. Skład klubu zostanie niezmieniony, ale EA nie może używać nazwy drużyny, herbu, strojów i stadionu włoskiej drużyny.

Oryginalna wiadomość: Juventus poinformował na oficjalnej stronie, że podpisał z firmą Konami umowę na wyłączność wykorzystania własności intelektualnej klubu. Oznacza to, że eFootball PES 2020 jest w tym roku jedyną grą piłkarską, w której zespół pojawi się w oficjalnej formie.

Zgodnie z warunkami umowy, tylko Konami ma prawo wykorzystać w grze nazwę, herb i oficjalne stroje włoskiego klubu. W produkcji EA zabraknie też oczywiście stadionu Allianz Stadium. Dodatkowo, gwiazdy Juventusu zostaną na potrzeby PES 2020 szczegółowo odwzorowane dzięki technice skanowania 3D.

Juventus to nie jedyny klub, który zobaczymy w nowej odsłonie piłkarskiej serii Konami. Japoński wydawca zapowiedział też obecność Barcelony, Manchesteru United oraz Bayernu Monachium - wspomniane zespoły pojawią się jednak również w FIFA 20, bo w tych przypadkach nie mówimy o wyłączności.

PES 2020 zadebiutuje 10 września na PC, PS4 i Xbox One. Wcześniej - 30 lipca - pojawi się demo gry. Nie zabraknie zmian w rozgrywce, opracowanych w oparciu o porady fanów i wskazówki Andresa Iniesty - piłkarz pomógł w przygotowaniu systemu finezyjnego dryblingu.

juv1
Fani FIFA i Juventusu mogą czuć się zawiedzeni
juv2
Umowa z włoskim klubem to niespodziewany ruch Konami

Z kolei FIFA 20 trafi na półki sklepowe 10 września - w wersji na PS4, Xbox One, PC oraz Nintendo Switch. Największą nowością w grze jest Volta, czyli tryb z uliczną piłką nożną, ale pojawią się też inne istotne zmiany.

Źródło: Juventus, LADbible, EA

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Duża aktualizacja FIFA 20 naprawia karierę

Usunięto problem ze składami oraz błąd z Ligą Mistrzów.

PS Plus: październik 2019 - pełna oferta

The Last of Us Remastered i MLB The Show 19.

FIFA 20 kontra PES 2020 - porównanie graficzne reprezentacji Polski

Białoczerwoni w wykonaniu EA Sports i Konami.

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami