The Sinking City - Wszystko co się świeci: złoto, kosztowności, miejsca do przeszukania (sprawa poboczna)

Odwiedzamy miejscówki, w których ukryte są cenne przedmioty.

Zadanie dodatkowe, które możesz rozpocząć w trakcie pobytu na terenie komisariatu policji. W jednym z biur odnajdziesz na biurku notatkę o nazwie Sprawa dla detektywa! Przeczytaj ją, a śledztwo trafi do dziennika.

Uwaga - jeśli z początku nie możesz odnaleźć notatki, to spróbuj wykonać kilka misji fabularnych. Na komisariat trafiasz między innymi w śledztwie o nazwie W obronie własnej i między innymi wtedy możesz znaleźć na biurku notatkę.

dxxx

Celem tej pobocznej sprawy jest odwiedzenie wskazanych miejsc i odnalezienie znajdujących się w nich cennych przedmiotów. Większość tych miejsc to budynki z potworami, które są oznaczone specjalnym symbolem (A), aczkolwiek mogą trafiać się również inne miejsce, takie jak fabryki czy zaułki. Szczegółowe opisy, jak dotrzeć do poszczególnych przedmiotów, znajdują się poniżej.

Ruiny kamienicy

d110

Miejsce (1 na mapie) to znajdziesz w północnej części Portu Odkupienia. Uważaj, bo wejście znajduje się na terenie opanowanym przez potwory.

d111

Po wejściu do mieszkania załatw kilku wrogów i wejdź na górę po schodach. Przejdź po skosie w prawo przez zniszczony fragment ściany (2). Zeskocz na dół i wejdź na górę po schodach. Dotrzesz do pomieszczenia na piętrze bez większej części podłogi.

d112

Przejdź na drugą stronę i użyj na ścianie (3) oka umysłu, dzięki czemu odblokujesz tajne przejście. Skarb będzie z lewej strony.

Pamiątka rodzinna

d113

Kolejna cenna rzecz znajduje się w opuszczonym budynku (1 na mapie) w południowej części Adwentu.

d114

Sytuacja jest taka sama, jak w przypadku Ruin kamienicy, opisanych powyżej. Wejdź na piętro, przejdź po skosie, zeskocz na schody, wejdź na górę i przejdź przez ścianę, ustawiając symbole. Złotą monetę (2) znajdziesz na stoliku z lewej.

Odludzie

d115

Kolejna miejscówka (1 na mapie) znajduje się w południowo zachodniej części dzielnicy Zakrytki.

d116

Na miejscu rozpraw się z potworami i skorzystaj z oka umysłu, żeby odkryć tajne przejście na lewo od skrzyń. Wejdź na piętro i odnajdź kolejne tajne przejście w ścianie (2) na lewo od schodów.

d117

Przejdź do nowego pomieszczenia i przejdź przez dziurę w ścianie, po czym użyj oka umysłu na kolejnej ścianie (3). W ten sposób odblokujesz przejście do skrzynki z łańcuszkiem.

I jeszcze więcej łażenia

d118

To porzucona fabryka (1 na mapie) położona w południowo zachodniej części Zatoki Ponurej Przystani.

d119

Po dotarciu na miejsce przejdź przez dziurę w płocie i wejdź do pomieszczenia na prawo od auta, gdzie zejdź na dół. Kontynuuj do ściany (2) na końcu korytarza, gdzie skorzystaj z oka umysłu.

d120

Trafisz do pomieszczenia z lalką oraz znajdującym się przy niej rytualnym sztyletem (3).

Gaduła

d121

W południowo zachodniej części Portu Ponurej Przystani, na ulicy (1 na mapie) z potworami.

d122

Po dotarciu na miejsce obejdź wolno stojący budynek, za którym znajduje się uliczka. Poszukiwany przedmiot, a konkretnie broszka (2), znajduje się na kipie auta.

Kiepscy sąsiedzi

d123

Kolejny dom (1 na mapie) znajduje się na rogu ulic w południowo zachodniej części Trzcinowych Wzgórz.

d124

Układ domu i dotarcia w pobliże skarbu jest identyczny, jak w przypadku Ruin kamienicy. Po odkryciu tajnego przejścia za ścianą na piętrze skręć jednak w prawo. Bransoletka (2) będzie na półce na prawo od wisielca.

Osobliwość z kolekcji bogacza

d125

Kolejnym miejscem jest dom (1 na mapie) położony w północnej części Starego Gaju. Jest to budynek z białymi drzwiami, znajdujący się na podwórzu z otwartą bramą.

d126

Po wejściu do środka możesz przeczytać wiadomość leżącą na stole z lewej. Następnie pozbądź się potworów i wejdź na piętro. Skieruj się do korytarza z lewej i dojdź do końca. Pojawi się obrazek (2), na którym użyj oka umysłu. Odkryjesz przejście do gabinetu, gdzie na biurku z prawej znajdziesz klamrę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami