Nowy gameplay z Minecraft Earth, gry mobilnej w stylu Pokémon Go

Szczegóły rozgrywki i zapisy do bety.

Microsoft zaprezentował nowe nagranie z Minecraft Earth, czyli zmierzającej na urządzenia mobilne darmowej gry w stylu Pokémon Go, wykorzystującej technikę rzeczywistości rozszerzonej. Produkcję widzieliśmy już w akcji, ale wyłącznie na scenie - teraz materiał przygotowano na zewnątrz, przy okazji opowiadając o ogólnych założeniach zabawy.

Tak jak w Pokémon Go - lub dostępnym od niedawna Harry Potter: Wizards Unite - gracz widzi mapę prezentującą najbliższe otoczenie, w tym najważniejsze obiekty, stylizowane graficznie na Minecraft.

Podróżując, natrafiamy na ujawniające się na mapie przedmioty. To między innymi skrzynki, które po kilku stuknięciach w ekran telefonu gwarantują zdobycie materiałów budowlanych, a także żywe stworzenia, których później użyjemy do urozmaicenia struktur z bloków.

Użytkownik osiąga kolejne poziomy, odnajdując wspomniane przedmioty. Natomiast wszystkie zdobyte zasoby trafiają do ekwipunku i są gotowe do użycia w trakcie budowy.

Zobacz też: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Konstrukcję można wznieść na każdej płaskiej powierzchni o odpowiednim rozmiarze. Podstawą projektu są szablony, czyli płyty z naniesionymi już od początku blokami. Kolejne warianty są dostępne w ramach zdobywanych poziomów.

min1
Wygląda na to, że - oprócz budowania - rozgrywka polega na ciągłym stukaniu palcem w ekran

Po zakończeniu pracy, budowlę można powiększyć do „realnych” rozmiarów i wejść do środka.

Data premiery Minecraft Earth nie jest znana, ale chętni mogą się już zapisywać do zamkniętych testów beta za pośrednictwem oficjalnej strony. Gra trafi na urządzenia z systemem Android i iOS.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami