Gra na motywach powieści Jacka Piekary pozyskała trzy miliony złotych od inwestora

Więcej informacji 12 września.

Studio The Dust poinformowało o znalezieniu inwestora, który sfinansuje produkcję gry na podstawie tzw. „Cyklu Inkwizytorskiego” autorstwa Jacka Piekary. Wrocławski zespół otrzyma łącznie trzy miliony złotych.

Środki będą wypłacane w transzach, o wartości i częstotliwości uzależnionej od harmonogramu i postępów prac, od lipca 2019 roku do stycznia 2022 roku.

- Pieniądze pozyskane od inwestora będą bardzo dużym wsparciem produkcji gry na motywach powieści Jacka Piekary i pozwolą nam na realizację większej części założeń produkcyjnych - powiedział Jakub Wolff, prezes The Dust SA.

c2
Piekara jest autorem jednych z najpopularniejszych polskich opowiadań fantastycznych

Deweloperzy poinformowali też, że 12 września odbędzie się konferencja, podczas której - wraz z Piekarą - opowiedzą o projekcie i przedstawią efekty prac.

Powstająca gra ma być pierwszą pozycją z serii skierowanej do starszej młodzieży i dorosłych. W planach jest też zaprojektowanie produkcji mobilnej.

Tytuł zmierza na komputery i konsole - w źródle wspomniano o PC, PS4, PS5 i Xbox One.

c3
RPG? Gra akcji? Na informacje musimy jeszcze poczekać

„Cykl Inkwizytorski” opowiada o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. W powieściach Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, by ukarać swoich prześladowców i przeciwników.

Główny Bohater jest natomiast sługą Bożym, wypełniającym jego wolę - często w bardzo brutalny sposób. Powstało już 12 tomów o przygodach inkwizytora.

Jacek Piekara jest nie tylko twórcą fantastyki. Pisał też dla „Świata Gier Komputerowych”, „Gamblera” oraz „Click!”. Studio The Dust wierzy, że doświadczenie twórcy może być istotne podczas procesu tworzenia gier.

Źródło: Stockwatch

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami