Assassin's Creed Odyssey - gracze tworzą zadania do łatwego zdobywania doświadczenia. Ubisoft interweniuje

Koniec z „farmieniem”.

W ubiegłym miesiącu do Assassin's Creed Odyssey trafił kreator zadań, czyli Story Creator. Część graczy wykorzystuje narzędzie nieuczciwie, tworząc poziomy do szybkiego i łatwego zdobywania punktów doświadczenia. Ubisoft postanowił blokować takie projekty.

W publikacji na oficjalnym forum, przedstawiciele wydawcy zapowiedzieli, że przygody służące tzw. farmieniu doświadczenia przestaną pojawiać się w automatycznym systemie rekomendacji i sekcji popularnych projektów.

ac1
Jeszcze do niedawna tryb wypełniały zadania dla osób lubiących chodzić na skróty (źródło: Kotaku)

Ponadto, Ubisoft zamierza karać użytkowników, którzy wykorzystują narzędzie w niewłaściwy sposób. Nie określono jednak, o jaką karę chodzi.

„Takiego rodzaju exploity [metody wykorzystujące niedociągnięcia gry] są związane z ryzykiem obniżenia jakości, uczciwości i zmiany przeznaczenia kreatora zadań, a dodatkowo zmniejszają widoczność prac kreatywnych i interesujących” - czytamy we wpisie.

Omawiane zadania „odradzały” przykładowo przy głównym bohaterze szereg postaci niezależnych, które eliminowały wrogów za gracza, dzięki czemu użytkownik w kilka sekund otrzymywał pokaźną liczbę PD.

W obliczu działań Ubisoftu warto wspomnieć, że w grze jest dostępny szereg mikrotransakcji, w tym takich, które gwarantują przyspieszenie zdobywanego doświadczenia.

Źródło: Ubisoft, Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami