Amazon Game Studios tworzy darmowe MMO w świecie Władcy Pierścieni

Data premiery nieznana.

Amazon Game Studios zapowiedziało, że we współpracy ze studiem Athlon tworzy darmowe MMO w uniwersum Władcy Pierścieni. Nie podano jednak daty premiery ani tytułu gry.

Deweloperzy inspirują się trylogią J.R.R. Tolkiena, a nie filmami Petera Jacksona. Ponadto, produkcja nie ma związku z tworzonym równolegle przez Amazon serialem, również osadzonym w świecie Władcy Pierścieni.

lotr1
Bohaterowie będą wyglądać inaczej niż na srebrnym ekranie

W ubiegłym roku, kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o projekcie, studio Athlon zapowiedziało, że produkcja przeniesie graczy do czasów „dalece poprzedzających wydarzenia znane z Władcy Pierścieni”. Ponadto, „zwiedzimy krainy, a także zobaczymy ludzi i stworzenia nieznane miłośnikom uniwersum”.

Warto nadmienić, że w Amazon Game Studios pracują deweloperzy odpowiedzialni za World of Warcraft, Destiny i Everquest. Ponadto, Leyou - do którego należy Athlon - jest właścicielem Digital Extremes, twórców Warframe.

lotr2
Deweloperom nie brakuje doświadczenia

Nie wiadomo, na jakie platformy zmierza MMO, ale studio Athlon wspominało już, że zamierza tworzyć „doświadczenia dla konsol i PC”.

Źródło: The Verge

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami