The Sinking City - Wieczny odpoczynek: cmentarz, ciała, Fabian Coswick, Virgina Cooper (sprawa poboczna)

Pomagamy pracownikowi nekropolii odnaleźć wykopane zwłoki.

Jest to kolejne poboczne śledztwo, które możesz rozpocząć po dotarciu na cmentarz (A na mapie) w zachodniej części mapy. Nekropolia znajduje się na wyspie, na którą można dostać się przy pomocy łodzi. Kiedy dotrzesz do przystani spotkasz lokalnego stróża, ubranego w strój przeciwdeszczowy.

d084

Porozmawiaj z nim na temat cmentarza, a po chwili dowiesz się o zwłokach wyciągniętych z trumny. Jeśli chcesz zająć się sprawą, to powiedz rozmówcy, że pomożesz w rozwikłaniu zagadki.

d085

Skieruj się w głąb cmentarza, podążając po kamiennej ścieżce. Idąc w ten sposób natkniesz się na zwłoki mężczyzny (1). Uważaj, ponieważ kiedy się do nich zbliżysz, aby je zbadać, zostaniesz zaatakowany przez potwory. Po ich załatwieniu obejrzyj ciało.

d086

Następnie skorzystaj z oka umysłu i zacznij podążać po śladzie wskazywanym przez zjawę. Podczas przemieszczania się natkniesz się na plamę krwi na ziemi. Przyjrzyj się jej, a potem kontynuuj, aż dotrzesz do otwartej trumny (2). Przebadaj ją, nagrobek oraz ślady na wieku (3).

d087

Na cmentarzu są jeszcze dwa otwarte groby. Pierwszy (4) na lewo zleceniodawcy, a drugi (5) nieopodal na wzgórzu. Za każdym razem przyjrzyj się im, pobliskim notatkom i dodatkowym śladom (w jednym przypadku będzie to nagrobek, w drugim krew). Na ich podstawie zdobędziesz kolejne tropy w postaci związanych z książką biblioteczką i Virginią Cooper.

Skieruj się do biblioteki (B na mapie) i skorzystaj z archiwum, wybierając następujące elementy:

  • Dowód - Strona książki
  • Rubryki - Sekcja zamknięta
  • Epoka - XVII-XIX wiek
  • Region - Europa
d088

Zdobędziesz dokument o nazwie Tajemnice skryte za zasłoną oraz nazwisko Fabiana Coswicka. Udaj się do jego domu (C na mapie) leżącego na wschodzie Zakrytek. Do środka dostaniesz się korzystając z łodzi. Wejdź na górę, pozbądź się dwóch zbirów, po czym przyjrzyj się szkieletowi w trumnie (6) i listowi (7) na krześle. Warto jeszcze sprawdzić przykryte ciało w pokoju z lewej.

d089

Następnie skieruj się do ratusza (D na mapie) i też skorzystaj z archiwum, tym razem wybierając następujące kryteria:

  • Dowód - Splądrowany grób
  • Tematy - Obywatele
  • Epoka - XIX wiek
  • Rejestr - Ważne akta

Zdobędziesz w ten sposób informacje o mieszkaniu (E na mapie) Virginii Cooper, które znajduje się w Porcie Odkupienia.

d090

Po wejściu do mieszkania skieruj się na piętro, gdzie znajdziesz parę zwłok (8) w łóżku. Przyjrzyj się również butelce (9), stojącej na pobliskiej szafce. Teraz wystarczy wrócić do zleceniodawcy i zameldować mu o odnalezieniu wszystkich ciał.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami