Pakistański polityk pomylił GTA 5 z nagraniem prawdziwego incydentu z samolotem

„To mogło skończyć się katastrofą”.

Pakistański polityk Khurram Nawaz Gandapur udostępnił nagranie incydentu z udziałem samolotu pasażerskiego Airbus A380-800, podziwiając reakcję pilota. Wideo nie przedstawia jednak prawdziwych wydarzeń - zostało nagrane w GTA 5.

Sekretarz generalny partii Awami Tehreek z Pakistanu opublikował na Twitterze film prezentujący, jak maszyna unika zderzenia z cysterną na lotnisku. Stwierdził, że to „mogło skończyć się katastrofą”, do której nie doszło dzięki „cudownemu ocaleniu” przez pilota.

gta_5_twitt
Zrzut ekranu z usuniętym wpisem

Internauci zauważyli jednak, że udostępniony materiał nie jest prawdziwy. Okazało się, że nagranie nakręcił pochodzący z Azji użytkownik o pseudonimie UiGamer - klip przygotował z wykorzystaniem narzędzi reżyserskich w GTA 5.

Samo wideo nie jest jedynym autorstwa youtubera. W przeszłości, również za pomocą produkcji studia Rockstar, stworzył wiele innych filmów, które przedstawiają samoloty w sytuacjach kryzysowych.

Zobacz: GTA 5 - Poradnik, Solucja

Pakistański polityk dosyć szybko zareagował na swoją wpadkę. Po krytyce internautów, usunął wpis z materiałem prezentującym „cudowny ratunek” Airbusa, choć obserwujący Gandapura na Twitterze zachowali kopię wiadomości.

To nie pierwszy raz, gdy gry mylone są z rzeczywistością. Jakiś czas temu rosyjskie ministerstwo obrony wykorzystało screen z niezależnej strzelanki AC-130 Gunship jako dowód przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Źródło: PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami