FIFA 19 - dzieci wydały oszczędności rodziców na karty w Ultimate Team

Przez nieuwagę ojca.

Czwórka dzieci poniżej dziesiątego roku życia przez nieuwagę ojca wszystkie oszczędności swoich rodziców przeznaczyła na wirtualne karty do trybu Ultimate Team w FIFA 19.

Thomas Carter w rozmowie z portalem internetowym brytyjskiej stacji BBC wspomina, że nabył pociechom piłkarską produkcję w wersji Switch. Następnie dokupił paczkę kartoników za równowartość 8 funtów.

Mężczyzna nie zwrócił jednak uwagi, że dzieci zauważyły, w jaki sposób dokonał płatności. Zgromadzoną wiedzę wykorzystały, by zdobyć kolejne karty - oczywiście za pieniądze. W trzy tygodnie wydały 550 funtów, opróżniając konto rodziców.

fifa_ultimate_team
Karty zdobywa się za między innymi punkty FIFA kupowane prawdziwymi pieniędzmi

Carter z żoną o wydatkach dowiedzieli się dopiero, gdy odmówiono transakcji kartą bankową. Z bilingów wynika, że pomiędzy majem a czerwcem młodzi gracze przeprowadzili kilkanaście zakupów o wartości od 12 funtów do 32 funtów. Co ciekawe, w nabytych paczkach nie trafili na kartonik ulubionego Leo Messiego.

Ojciec skontaktował się z Nintendo - którego usługami zrealizowano płatności - i firma zgodziła się zwrócić pieniądze, choć usunęła zdobyte przedmioty. Koncern dokonał refundacji, choć mężczyzna nie zabezpieczył odpowiednio konta (na przykład kodem PIN).

Zobacz: FIFA 19 - poradnik i najlepsze porady

Carter dostrzega własne błędy, ale zwraca uwagę, że nieuczciwą praktyką jest zachęcanie do dodatkowych zakupów w grze za 40 funtów. Podkreśla, że dzieci nie są w pełni świadome swoich działań, wydając na przykład pieniądze na cyfrowe bonusy.

Niedawno przedstawiciele EA uczestniczyli w zorganizowanej w brytyjskim parlamencie dyskusji na temat mikropłatności. Porównali wówczas mikropłatności oraz lootboxy do czekoladowych jajek „Kinder niespodzianka”.

Źródło: BBC

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami