Valve obiecuje zmiany w wyprzedażach Steam i rozdaje za darmo 5 tysięcy gier

Nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Dzisiaj na platformie Steam zakończy się letnia wyprzedaż, a wraz z nią minigra, w której użytkownicy rywalizowali w wirtualnych wyścigach. Valve przyznaje, że nie wszystko poszło zgodnie z planem i obiecuje poprawę.

Wydarzenie wywołało zamieszanie niejasnymi regułami - wielu nie wiedziało, jak dokładnie naliczane są punkty i jakie kroki należy wykonać, by mieć szansę na zdobycie nagród. Ponadto część osób zrozumiała, że w celu otrzymania preferowanych tytułów powinni usunąć z listy życzeń niechciane pozycje, co z kolei nie spodobało się niezależnym deweloperom.

Valve wprowadziło do wyzwania pewne zmiany i sprecyzowało zasady zabawy. Teraz firma zapewniła, że postara się, by w przyszłości podobne akcje towarzyszące wyprzedażom na Steamie pozbawione były tego typu problemów.

steam_letnia_grand
Wyzwanie towarzyszy wyprzedaży, w której przeceniono tysiące gier

„Zdajemy sobie sprawę, że podczas mistrzostw wystąpiło kilka niespodziewanych przeszkód drogowych - staraliśmy się je usunąć jak mogliśmy i liczymy na to, że uda nam się lepiej dopilnować kondycji trasy następnym razem, gdy zaprosimy was na wyścigi” - napisano w komunikacie kończącym wydarzenie.

Jednocześnie poinformowano, że spośród wszystkich uczestników minigry wylosowano 5 tysięcy użytkowników, którzy otrzymają za darmo najwyżej umieszczoną grę z listy życzeń. Prezent powinien trafić na konto w ciągu 48 godzin.

grand_prix
Minigrę wygrali członkowie drużyny corgi

Wyzwanie Grand Prix wygrała drużyna corgi, której członkowie od początku zawodów uzyskali przewagę nad rywalami. Drużyna zebrała 31 punktów, zwyciężając w 9 wirtualnych wyścigach i 11 razy plasując się na podium.

Letnia wyprzedaż na platformie Steam zakończy się dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Źródło: Steam

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami