Cyberpunk 2077 wygląda "niesamowicie" na PS4 i Xbox One, a nawet słabszych PC. Konsole priorytetem

Twierdzi CD Projekt Red.

Z związku z dużą mocą PC, na którym uruchomiono Cyberpunk 2077 podczas pokazu na E3 2019, pojawiły się wątpliwości odnośnie optymalizacji gry. Twórcy przekonują jednak, że produkcja będzie wyglądać doskonale nawet na konsolach i słabszych komputerach.

W odpowiedzi na pytanie dziennikarza WCCFtech, Alvin Liu - odpowiedzialny za interfejs gry - stwierdził, że dostosowanie Cyberpunk 2077 do obecnej generacji sprzętowej nie było wymagającym wyzwaniem.

cp1
Wygląda na to, że będzie czym nacieszyć oczy

- Nie sprawiło nam to problemu. Mamy własny silnik, RED Engine. Tak właściwie, traktujemy konsole jako platformy priorytetowe i na nich gra wygląda niesamowicie.

- Oczywiście jeśli wydasz, dajmy na to, 2 tysiące dolarów na PC, to tam zobaczysz ładniejszą grę. Ale grafika na konsolach i słabszych komputerach jest zachwycająca - twierdzi Liu.

Przypomnijmy, że komputer do prezentacji na E3 2019 wyposażono w procesor i7-8700K, 32 GB pamięci RAM i kartę graficzną Titan RTX - najpotężniejsze GPU na rynku, kosztujące ok. 11 tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o konsole, wiemy, że zarówno na Xbox One X, jak i PS4 Pro grę uruchomimy w rozdzielczości 4K.

Cyberpunk 2077 to hybryda gry akcji, strzelanki i RPG. Wcielimy się w rolę V, czyli najemnika, który próbuje znaleźć miejsce w Night City, futurystycznym mieście opanowanym przez przestępczość i rządzonym przez megakorporacje.

Premiera 16 kwietnia 2020 roku - na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Źródło: WCCFtech

Reklama

Skocz do komentarzy (19)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (19)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami