Gran Turismo na PS5 to doskonała odsłona serii - obiecuje szef Polyphony Digital

Prace nad grą już trwają.

Szef Polyphony Digital - Kazunori Yamauchi - ujawnił, że japońskie studio pracuje już nad nowym Gran Turismo. Obiecuje, że powstająca produkcja jest „doskonałą” odsłoną serii.

Menedżer przekazał informację w rozmowie z serwisem GT Planet. Jednocześnie zasugerował, że gra nawiąże do starszych tytułów, w które miał okazję zagrać z fanami podczas wydarzeń World Tour, dzięki czemu odkrył, o jak wielu elementach produkcji nie pamięta.

- Pozwoliło mi to poczuć historię serii, dało wskazówki, na czym powinniśmy się następnie skupić. Myślę, że kolejny tytuł, który przygotujemy, będzie połączeniem przeszłości, teraźniejszości i przyszłości: doskonałą formą Gran Turismo - tłumaczy.

gt_sport
Gran Turismo Sport nie spotkało się z uznaniem fanów

Yamauchi nie sprecyzował, czy nowa część jest kontynuacją Gran Turismo Sport. Gra z 2017 roku była krytykowana przez graczy za mniejszy nacisk na zabawę w pojedynkę, ale Japończyk jest zadowolony z projektu - uważa, że oferuje najlepsze wyścigi i fizykę jazdy w historii cyklu.

Dyrektor generalny studia Polyphony Digital nie potwierdził, czy produkcja powstaje na PS5, choć to wysoce prawdopodobne. Zapytany jednak, na co deweloperzy przeznaczą dodatkową wydajność konsoli następnej generacji, stwierdził, że na wirtualną rzeczywistość.

gt_sport1
Gran Turismo Sport stawia nacisk na zabawę wieloosobową

- Nie ma niczego innego, co wymagałoby aż tak dużej mocy obliczeniowej. Naprawdę lubię VR oraz wierzę w możliwości tej technologii, która bardzo dobrze pasuje do gier wyścigowych - przekonuje menedżer.

Yamauchi dodał, że wirtualna rzeczywistość w dużym stopniu zależy od układów graficznych oraz urządzeń pokroju wyświetlaczy. Podkreślił, że dla deweloperów korzystających ze wspomnianego rozwiązania zawsze brakuje mocy obliczeniowej.

Nieoficjalne informacje sprzed kilku miesięcy wskazywały, że nowa odsłona Gran Turismo (z VR) jest jednym z tytułów startowych PlayStation 5. Sama konsola Sony obsłuży rozdzielczość 8K i ray tracing.

Źródło: GT Planet

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami