Plany dotyczące Titanfall 3 opóźnione przez sukces Apex Legends

Twórcy nie rezygnują jednak z serii.

Szef Respawn Entertainment ujawnił, że nowa odsłona Titanfall - cyklu, w którym istotną rolę odgrywają mechy - jest w planach, choć prace opóźnił sukces osadzonego w tym samym świecie Apex Legends.

Darmowa strzelanka battle royale nieoczekiwanie zadebiutowała w lutym. Produkcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem graczy: w ciągu miesiąca w sieciowej grze zarejestrowało się 50 milionów użytkowników.

- Sukces Apex Legends skłonił nas do skupienia swoich zasobów na dalszym rozwoju tytułu i opóźnieniu nieco planów związanych z marką Titanfall - wyjaśnia w rozmowie z magazynem Game Informer dyrektor generalny Respawn Entertainment, Vince Zampella.

Menedżer nie chciał jednak sprecyzować, czy miał na myśli powstanie pełnoprawnej, trzeciej części, czy inny tytuł związany z serią. Naciskany przez dziennikarzy określił projekt mianem „następnej” gry z cyklu.

- Apex Legends przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Dobrze jest mieć takie problemy, ale ciężko walczyliśmy, by nadążyć z obsługą wielu milionów graczy. To było pracowite półrocze - wspomina Zampella.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Warto jednak zaznaczyć, że po początkowym zainteresowaniu strzelanką, produkcja wydaje się tracić na popularności. W ciągu dwóch miesięcy przychody generowane przez grę spadły o ponad 70 procent, a coraz mniej osób śledzi transmisje z rozgrywek na Twitchu.

Niewykluczone, że w odzyskaniu graczy pomoże startujący dzisiaj drugi sezon zmagań. W ramach wydarzenia Apex Legends wzbogaci się o nową postać i przypominające smoki lub wiwerny stworzenia. Nie zabraknie też zmian na mapie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami