Internauci krytykują serial Wiedźmin. Czy Geralt powinien mieć dwa miecze?

Kwestia ostrzy.

Wczoraj Netflix ujawnił oficjalne fotografie przedstawiające bohaterów realizowanego dla platformy serialu Wiedźmin - Geralta, Yennefer i Ciri. Część internautów krytykuje fakt, że Biały Wilk nosi nie dwa, a jeden miecz.

W publikowanych na portalach społecznościowych komentarzach pod zaprezentowanymi materiałami niektórzy narzekają, że zabójca potworów nie ma dwóch ostrzy. Okazuje się jednak, że jest to zgodne z powieściowym oryginałem.

Gry studia CD Projekt Red w świadomości wielu osób utrwaliły wizerunek Geralta, który nosi na plecach parę mieczy. Książki Andrzeja Sapkowskiego wyraźnie jednak wskazują, że bohater regularnie ma przy sobie tylko jedną broń. W opowiadaniu „Wiedźmin” czytamy:

„Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz. Nie było w tym nic dziwnego, w Wyzimie prawie wszyscy chodzili z bronią, ale nikt nie nosił miecza na plecach niby łuku czy kołczana”.

wiedzmin_netflix_geralt1
Jeden miecz na plecach jest zgodny z książkami

Natomiast fragment „Coś więcej” ze zbioru „Miecz przeznaczenia” sugeruje, że Geralt rzeczywiście dysponował dwoma mieczami, ale jeden przechowywał w jukach przy koniu. Z broni korzystał tylko w szczególnych sytuacjach.

„Nieznajomy wolno, bardzo wolno wyszedł zza wozu, na środek mostu. Był odwrócony tyłem - Yurga zobaczył, że miecz na jego plecach nie jest tym mieczem, który widział poprzednio. Teraz była to piękna broń - głowica, jelec i okucia pochwy błyszczały jak gwiazdy, nawet w zapadającym mroku odbijały światło, chociaż już prawie nie było światła - zgasła nawet złotopurpurowa poświata, jeszcze niedawno wisząca nad lasem” - napisano.

geralt_cavill
Henry Cavill jako Geralt

Kwestia noszenia dwóch mieczy nie jest jedyną rozpowszechnioną przez gry. W trakcie zabawy stalowego ostrza używaliśmy na ludzi, a srebrnego na potwory - w rzeczywistości nie ma znaczenia, którym posługuje się Geralt, ponieważ oba są równie śmiercionośne.

„Jak widzisz, noszę dwa. Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie, dla których zabójcze jest żelazo. Nie, Iola, nie każde żelazo, ale wyłącznie to, które pochodzi z meteorytu” - czytamy w „Głosie rozsądku”.

Zobacz: Netflix - co nowego: lipiec 2019, seriale i filmy

Zdjęcia opublikowane przez Netflix są więc zgodne z książkowym pierwowzorem. Zmiany w grach podyktowane były zapewne mechanizmami rozgrywki - regularne wracanie po drugą broń mogłoby okazać się nużące.

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin ukaże się najprawdopodobniej w grudniu. W Białego Wilka wciela się Henry Cavill - aktor znany z roli Supermana w filmach na bazie komiksów DC. Warto zaznaczyć, że 19 lipca powinien pojawić się zwiastun produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami