Wydawca GTA 5: nie każda gra musi być dużym tytułem na ponad 100 godzin

Na rynku jest miejsce dla mniejszych produkcji.

Szereg współczesnych tytułów od dużych wydawców oferuje otwarty świat i rozgrywkę na wiele godzin. Szef Take-Two - Strauss Zelnick - uważa jednak, że nie każda wysokobudżetowa produkcja musi iść podobnym torem.

W wywiadzie udzielonym serwisowi VentureBeat dyrektor generalny firmy, której nakładem ukazały się między innymi wypełnione treściami GTA 5 i Red Dead Redemption 2, stwierdził że w grach najważniejsza jest jakość, a nie skala projektu.

- Nie sądzę, by ktokolwiek, w tym my sami, uważał, że za każdą dużą produkcję musi odpowiadać ogromny zespół, a sam tytuł oferować rozgrywkę na ponad 100 godzin. Na rynku jest miejsce dla różnych pozycji: od mobilnych dla okazjonalnych graczy po Grand Theft Auto i wszystkiego, co pomiędzy - tłumaczy.

rdr2_t2
Jedną z dużych gier od Take-Two jest Red Dead Redemption 2

Wyznacznikiem powinna być jakość. Zelnick przekonuje jednak, że definicja „jakości” różni się w zależności od platformy sprzętowej i typu gry. W przypadku darmowego MMO z Chin na ostateczny poziom wpływ mają inne elementy niż w dużym projekcie konsolowym.

Niedawno menedżer zasugerował, że kolejne odsłony różnych serii wydawanych przez Take-Two mogą ukazywać się częściej. Niewykluczone więc, że na nowe odsłony Red Dead Redemption lub GTA poczekamy krócej.

Jedną z następnych dużych produkcji, które ukażą się nakładem firmy, jest Borderlands 3. Gra to połączenie strzelanki FPS z RPG, w której istotną rolę odgrywa kooperacja i kolekcjonowanie wyposażenia. Premiera 13 września na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: VentureBeat

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami