The Sinking City - umiejętności na początek; sprawność bojowa, żywotność, umysł

W co zainwestować zdobyte punkty wiedzy.

W trakcie rozgrywki w The Sinking City główny bohater zdobywa punkty doświadczenia i, awansując dzięki temu na kolejne poziomy rozwoju, otrzymuje specjalne punkty wiedzy. Te z kolei służą do odblokowywania kolejnych umiejętności, które zostały podzielone na trzy główne kategorie:

umiejetnosci3
 • Sprawność bojowa (1) - jest związana głównie z walką. Umiejętności z tej kategorii umożliwiają ulepszenie efektywności pułapek, a także prowadzenia ognia z rewolwerów, strzelb i karabinów.
 • Żywotność (2) - związana ze zdrowiem fizycznym bohatera i ilością przenoszonej amunicji. Poszczególne zdolności pozwalają na przechowywanie większej ilości naboi, rozwinięcie paska zdrowia oraz zwiększenie efektywności podczas walk w starciu.
 • Umysł (3) - kategoria związana głównie ze zdrowiem psychicznym Reeda oraz jego zdolnościami technicznymi i społecznymi. Umiejętności w tej kategorii umożliwiają między innymi: tworzenie przedmiotów za mniejszą ilość materiałów, lepszą kondycję psychiczną i zdobywanie większej ilości doświadczenia i nagród materialnych za rozwiązane śledztwa.

Umiejętności na start

Chociaż wybór umiejętności jest całkiem spory, to początkowo ich liczba może nieco przytłoczyć. Dlatego poniżej prezentujemy te najbardziej przydatne - pogrubioną czcionką oznaczyliśmy te, które warto rozwijać w pierwszej kolejnością, a zwykłą interesujące, którymi można zainteresować się z czasem.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby eksperymentować z rozwojem bohatera samemu.

Drzewko sprawności bojowej

 • Twardy detektyw - zapewnia szansę na zadanie dodatkowych obrażeń przeciwnikom i daje dostęp do kolejnych umiejętności związanych z różnymi rodzajami broni palnej.

W przypadku tego drzewka dużo zależy od przybranej taktyki walki. Jeśli najczęściej korzystamy z karabinu bojowego, to warto zainteresować się między innymi Weteranem wojennym, w przypadku karabinów maszynowych będzie do gałąź ze zdolnością Zdecydowany chwyt, w przypadku strzelb Napięta sprężyna, a jeśli chodzi o rewolwery to Zwinne palce.

Z kolei w przypadku częstego korzystania z pułapek i ładunków wybuchowych nieodzownym wyborem będzie drzewko po lewej stronie. Na początek konieczne jest zatem rozwinięcie umiejętności Traper, a potem kolejnych w zależności od potrzeb.

Drzewko żywotności

 • Nienaturalna regeneracja - będąc na skraju śmierci regeneruje część życia, co może pozwolić na zwycięskie dokończenie walki lub podjęcie ucieczki.
 • Niezwykła wytrzymałość - zwiększa poziom zdrowia o 15%.
 • Nieludzka wytrzymałość - zwiększa poziom zdrowia o 25%.
 • Dodatkowy magazynek- umożliwia przenoszenie do 7 pocisków w magazynku rewolweru.
 • Medyk polowy - noś o jedną apteczkę oraz zestaw leków przeciwpsychotycznych więcej.

Pozostałe umiejętności pozwalają zwiększyć pojemność kieszeni na granaty, amunicję do karabinu i strzelb, a także umożliwiają zadawanie większych ran w starciach bezpośrednich i można się nimi zainteresować pod kątem sposobu prowadzenia walki.

Drzewko umysłu

 • Sprytnie spakowany - umożliwia przenoszenie do 25 sztuk danego surowca. Dzięki temu zbieranie przedmiotów i tworzenie nowych staje się bardziej efektywne.
 • Absolutna jasność - bardzo przydatna umiejętność, pozwalająca zdobywać więcej doświadczenia i dłużej pozostawać przy zdrowych zmysłach. Warto ją rozwinąć, jak najszybciej.
 • Nie za darmo - zapewnia 50 procent szans na podwojenie nagrody za wykonanie zadania.
 • Język giętki - daje 100 procent szans na podwojenie nagrody za wykonane zadanie.

Pozostałe umiejętności z tego drzewka można rozwijać według własnych upodobań. Jeśli zależy nam na zyskiwaniu większej ilości doświadczenia, to warto zainteresować się Analizą detektywistyczną oraz Metodą dedukcji. Promienny i świetlisty umysł pozwalają dłużej pozostać przy zdrowych zmysłach w przypadku groźnych sytuacji.

Dla osób lubiących tworzyć dużo nowych przedmiotów i pragnących przy tym zaoszczędzić nieco surowców dobrym rozwiązaniem będą pozostałe umiejętności z drzewka po lewej stronie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami