The Sinking City - Badania terenowe: doktor Grant, dom, sklep, restauracja, potwory (sprawa poboczna)

Pomagamy lekarzowi w jego niecodziennych badaniach.

Zadanie to pojawi się w dzienniku głównego bohatera podczas wykonywania śledztwa fabularnego o nazwie Zagubieni na morzu. Otrzymasz je od doktora Granta, do którego dotrzesz podczas wizyty w szpitalu (A na mapie) w dzielnicy Skrytki.

d012

Naukowiec poprosi głównego bohatera o zbadanie kilku miejsc, gdzie mogą znaleźć się przydatne informacje. Jeśli zgodzisz się na warunki lekarza, to będziesz musiał początkowo dotrzeć do dwóch lokacji: sklepu byłego pacjenta i domu zarażonego mężczyzny.

Sklep byłego pacjenta

Sklep (B na mapie) byłego pacjenta znajduje się w dzielnicy Port Odkupienia, w centralnej części przy Windheim St, na południe od Polaris Rd.

d013

Po dotarciu na miejsce zlokalizuj drewniany budynek (1) z szyldem Men's finest clothing i wejdź do środka.

d014

Przygotuj sobie broń palną, ponieważ w środku natkniesz się na kilka mniejszych potworów (2). Rozpraw się z nimi i przystąp do oględzin miejsca.

d015

Oprócz skrzyń z przedmiotami zwróć szczególną uwagę na leżące na blacie leki oraz zakrwawione legowisko (3). Znajdziesz na nim notatnik właściciela, który jest ważnym dowodem w sprawie.

d016

Skorzystaj z oka umysłu, dzięki czemu zlokalizujesz sylwetkę latającego potwora (4). Podążaj za nią do piwnicy (po drodze na beczce znajdziesz dokument - Odpowiedź szpitala), gdzie znajdziesz zwłoki (5) właściciela. Uważaj, bo z prawej strony pojawi się kilka potworów. Załatw je, a potem się rozejrzyj.

Najważniejsze jest przyjrzenie się zwłokom oraz listowi pożegnalnemu, który leży na prawo od nich. W ten sposób zakończysz śledztwo w tym miejscu.

Dom zarażonego mężczyzny

Poszukiwany lokal (C na mapie), znajduje się w północnej części dzielnicy Port Odkupienia. Leży przy Moorland Rd, pomiędzy Higgs Ln i Benevolent Tides.

d017

Do wybranej lokacji (6) dostaniesz się tylko z wykorzystaniem łodzi. Zanim wejdziesz do środka przygotuj sobie jakąś broń, ponieważ w środku natkniesz się na przeciwników.

d018

W pomieszczeniu z lewej natkniesz się na kilku plujących wrogów (7). Postaraj się pozostawać w ruchu, ponieważ inaczej będziesz stanowił dla nich łatwy cel.

d019

Po oczyszczeniu pomieszczenia zacznij się po nim rozglądać. Najważniejsze jest stojące w narożniku łóżko (8) pokryte śluzem. Przyjrzyj mu się z wykorzystaniem oka umysłu, żeby zobaczyć wizję z przeszłości. Oprócz tego przyjrzyj się zabawkowemu koniowi i leżącemu na nocnym stoliku dokumentowi - Tajnej książce Lis!

Warto też zniszczyć deski blokujące przejście, ponieważ znajdziesz za nimi kilka skrzyń z przydatnymi rzeczami.

d020

Udaj się na piętro i rozpraw się z kolejną partią potworów. Następnie przyjrzyj się kolejnym ważnym dowodom - częściom garderoby (9) w śluzie oraz jedzeniu na stole w kuchni z prawej.

d021

Po zebraniu wszystkich powyższych dowodów pojawi się załamanie przestrzeni. Skorzystaj z oka umysłu i wejdź do niego, dzięki czemu będziesz mógł przeprowadzić rekonstrukcję wydarzeń. W sumie należy uporządkować trzy momenty: pierwszy (10) znajduje się na dole mieszkania, drugi (11) to scena przy stole kuchennym, a trzeci (12) zamiana rodziny w potwory w salonie.

d047

Po rozwiązaniu dwóch powyższych spraw wróć do doktora Granta i zdaj mu z nich raport. Okaże się, że lekarz ma dla bohatera dwa kolejne zlecenia - odwiedzenia restauracji (D na mapie) oraz sklepu (E na mapie).

Podejrzana restauracja

Podejrzaną restaurację (D na mapie) znajdziesz na wschodzie dzielnicy o nazwie Trzcinowe Wzgórza.

d048

Po dotarciu na miejsce rozpraw się z potworami i przeszukaj parter, gdzie znajdziesz: ogłoszenie na stole (poszukiwany personel), leżące na blacie Oficjalne zaproszenie oraz z lewej strony szafki z butelkami zakrwawiony młotek. Po przyjrzeniu mu się możesz jeszcze wejść na górę, gdzie znajdziesz informację (Tajemnicze zniknięcie). Następnie wróć za bark zeskocz na dół (13) przez barierkę.

d049

Przyjrzyj się narzędziom na stole oraz wannie z fragmentami mięsa. Przejdź do kolejnej lokacji i zastrzel kucharza (14), po czym przeczytaj dwie notatki (Antropofagia i Przepis na ludzkie mięso). Przyjrzyj się też zwłokom na stole (15) i skorzystaj z oka umysłu na miskach (16). Po odkryciu kucharza kanibala rozpraw się z potworami, które się pojawią i opuść lokal.

Opuszczony sklep

Ostatnim punktem, do którego skierują nas badania doktora Granta jest sklep (E na mapie), położony w zachodniej części dzielnicy Trzcinowe Wzgórza.

d050

Po wejściu do środka rozpraw się z potworami, a następnie zwróć uwagę na skrzynię w śluzie za prawym narożnikiem oraz na list leżący na blacie. Zejdź do piwnicy i przeczytaj księgę Matczyna łaska (17) na biurku z lewej. Ponadto przyjrzyj się ciałom pokrytym śluzem.

d051

Wróć na górę i skorzystaj z oka umysłu, aby cofnąć się w przeszłość. Następnie odkryj chronologię wydarzeń. Na piętrze będzie to wnoszenie ciał (18), schodzenie do piwnicy (19) oraz miejsce odprawienia rytuału (20) właśnie w podziemiach domu.

Po zdobyciu wszystkich dowodów wróć do Granta i powiedz mu o zakończeniu sprawy. Możesz stwierdzić, aby powiedział o wszystkim opinii publicznej (nie posłucha) lub tylko władzom. Wybór nie ma większego znaczenia. Za wykonanie zadania otrzymasz punkty doświadczenia i sporo przedmiotów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami