PS5 cztery razy mocniejsze od PS4? Nieoficjalne wyniki testów

Rezultat na poziomie GTX 1080 i i7-9700K.

Układ podzespołów PS5, o rzekomej nazwie Gonzalo, osiąga czterokrotnie lepszy wynik od podstawowej wersji PlayStation 4 w teście wydajności 3DMark Fire Strike - wynika z nieoficjalnych informacji.

Szczegóły przekazał na Twitterze użytkownik Apisak, specjalizujący się w ujawnianiu wieści o niewydanych jeszcze procesorach i kartach graficznych.

Testy 3DMark podają rezultat w formie oceny, dającej ogólne pojęcie o wydajności sprzętu. Zgodnie z wpisem, chipset Gonzalo osiągnął wynik równy ponad 20 tysiącom punktów, natomiast PS4 uzyskało ok. 5 tysięcy punktów.

Dla porównania, karta Nvidia GeForce GTX 1080 - która radzi sobie z wyświetlaniem gier w 4K i 60 klatkach na sekundę - w parze z procesorem Intel Core i7-9700K przekroczyła próg 22 tysięcy oczek w testach przeprowadzonych za pomocą 3DMark Fire Strike.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że narzędzie służące do testowania wydajności podzespołów PC może nie być do końca miarodajne w przypadku konsoli, a dodatkowo Apisak otrzymał inżynieryjną, a więc nie ostateczną wersję PS5. Poza tym, to wciąż nieoficjalne informacje, więc należy podchodzić do nich z rezerwą.

Za chipset PlayStation 5 odpowiada firma AMD. Gonzalo to ośmiordzeniowy procesor na bazie mikroarchitektury Zen 2 oraz układ graficzny z generacji Navi.

Konsola obsłuży rozdzielczość 8K i ray tracing, a ponadto zostanie wyposażona w szybki dysk SSD.

Źródło: 3DMark

Reklama

Skocz do komentarzy (34)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (34)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami