Kara więzienia lub grzywny za podnoszenie poziomu innych graczy - w Korei Południowej

Odpłatny proceder.

W Korei Południowej weszły w życie uchwalone w grudniu ubiegłego roku przepisy, które stanowią, że pomoc graczom w podnoszeniu poziomu grozi karą grzywny lub pozbawienia wolności.

Prawo dotyczy tak zwanego „boostingu”, czyli podnoszenia poziomu lub rangi postaci powiązanej z kontem innej osoby. Podobne usługi oferują - odpłatnie - zdolniejsi użytkownicy. Zjawisko powszechne jest w Overwatch i League of Legends.

Teraz osobom zajmującym się wspomnianym procederem grozi dwa lata pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości 17 tysięcy dolarów. Warto zaznaczyć, że zabroniono także reklamowanie tego typu usług.

lol
Boosting jest powszechny między innymi w League of Legends

To jednak nie wszystko, ponieważ zakazane jest także granie w duetach w celu podniesienia poziomu słabszego gracza i trenowanie mniej uzdolnionych użytkowników. Wyjątkiem są sytuacje, w których twórcy danego tytułu dopuszczają możliwość „boostingu”.

Według przepisów, wpływ na ostateczną karę ma również częstotliwość wykonywania procederu oraz fakt, czy za usługę otrzymaliśmy zapłatę. Ścigane jednak będą wykroczenia popełnione dopiero po wejściu w życie nowego prawa.

Korea Południowa to jedno z państw, które poważnie podchodzi do oszukiwania w grach. W ubiegłym roku na rok pozbawienia wolności skazano osobę, która zajmowała się tworzeniem programów do uzyskiwania nieuczciwej przewagi w Overwatch.

Źródło: Dexerto

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami