Age of Mythology ma szansę na powrót

Microsoft nie porzuci serii.

Age of Mythology może doczekać się nowej odsłony - wynika ze słów przedstawiciela Microsoftu. Nie nastąpi to jednak w najbliższej przyszłości, gdyż firma skupia się teraz na serii Age of Empires.

Adam Isgreen, dyrektor kreatywny odpowiedzialny za remastery kultowych strategii w Microsoft Studios, podkreślił w rozmowie z Eurogamerem, że deweloperzy „przyjrzą się Age of Mythology, kiedy dopracują trzy wersje Definitive Edition serii Age of Empires, a czwarta część będzie już na dobrej drodze”.

Age of Empires 4 powstaje obecnie w studiu Relic, odpowiedzialnym między innymi za serię Warhammer: Dawn of War czy Company of Heroes. Więcej szczegółów na temat gry mamy poznać przed końcem roku.

- Naprawdę świetnie jest widzieć tyle pasji dla Age of Mythology, bo sam też uwielbiam ten cykl - dodał Isgreen. - To trochę mniej wierne odtworzenie historii. Bardzo luźne, a gracze to lubią i dobrze się bawią.

Deweloper zaznaczył, że wersja rozszerzona mitologicznej strategii otrzyma niedługo oficjalną aktualizację z poprawkami.

horse
Koń trojański, a jakże

Microsoft wyda Age of Empires 2: Definitive Edition jeszcze w 2019 roku, a następnie skupi się na produkcji remastera trzeciej części serii. Gry zostaną zapewne pokazane w sierpniu, na targach Gamescom.

Age of Mythology przypomina pod wieloma względami swój poprawny historycznie odpowiednik, ale - jak wskazuje tytuł - czerpie inspiracje z różnych mitologii. W skład armii wchodzą więc nie tylko zwykli żołnierze, ale i różne mityczne bestie czy bohaterowie.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami