Kontroler R-Handle połączy pada z myszą

Nietypowy projekt.

Zespół kierowany przez Alexa i Eugene'a Nesmeevów poinformował, że wkrótce rozpocznie zbiórkę pieniędzy na produkcję R-Handle - specjalnego kontrolera, który połączy pada z myszą.

Zaprezentowany prototyp sprzętu składa się z dwóch głównych części. Na lewej twórcy umieścili standardowy analog, d-pada (czyli tak zwany „krzyżak”) oraz dwadzieścia programowalnych przycisków.

Po prawej jest komponent, który przypomina komputerową mysz. Użytkownik może go wychylać, dzięki czemu działa niczym znane posiadaczom PC urządzenie, zapewniając dużą precyzję sterowania, co przyda się między innymi w strzelankach i strategiach.

rhandle_miks
Nie zabraknie przycisków znanych ze standardowej myszy

Ponadto na froncie wspomnianej części są dwa przyciski oraz rolka. Do tego cztery różnokolorowe guziki, które - jak obiecują producenci - powinny znaleźć zastosowanie w bijatykach, platformówkach i symulatorach.

Nie jest na razie jasne, czy używanie kontrolera będzie komfortowe, ale w opublikowanym przez twórców materiale przedstawiono mecz w Quake Champions, rozegrany za pomocą R-Handle przeciwko graczowi korzystającemu ze zwykłej myszy.

Sprzęt powstaje od 2016 roku, ale najwyraźniej dopiero teraz prace zbliżają się ku końcowi. Neesmevowie w serwisie Indiegogo wkrótce uruchomią zbiórkę, w trakcie której chcą zebrać fundusze na produkcję finalnego urządzenia. Termin startu akcji nie jest znany.

Na razie nie ujawniono także daty premiery R-Handle oraz ceny kontrolera.

Źródło: Indiegogo

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami