Ruszyła beta GOG Galaxy 2.0, aplikacji gromadzącej gry ze wszystkich platform

Pierwsi użytkownicy dostaną dziś zaproszenia.

Ruszyła zamknięta beta ogłoszonego w ubiegłym miesiącu GOG Galaxy 2.0, czyli nowej wersji aplikacji pozwalającej na połączenie bibliotek gier z różnych platform. Wkrótce pierwsi użytkownicy otrzymają zaproszenia do testów.

Dostęp do aplikacji będzie rozsyłany w kolejności zgłoszeń. Użytkownicy przetestują najważniejsze funkcje aplikacji - integrację platform, instalację i uruchamianie gier PC, organizowanie biblioteki gier i podgląd aktywności znajomych.

Zespół GOG zachęca do przekazywania opinii, ale zaznacza przy tym, że to wciąż wczesna wersja aplikacji, dlatego mogą wystąpić błędy. Warto przypomnieć, że wciąż można się zarejestrować na oficjalnej stronie, zgłaszając chęć do udziału w becie.

2___Games___All_games
Wszystkie gry - nawet konsolowe - w jednym miejscu

Dzięki możliwości zaimportowania bibliotek z innych aplikacji, użytkownik GOG Galaxy 2.0 zarządza wszystkimi posiadanymi grami za pośrednictwem aplikacji. Możliwość łatwego uruchamiania z jednego miejsca dotyczy oczywiście tylko produkcji na PC.

Program będzie również śledzić statystyki, między innymi osiągnięcia i czas rozgrywki. Umożliwi też kontakt ze znajomymi ze wszystkich platform, podgląd aktywności użytkowników czy wyświetlanie rankingów, tworząc jedną, dużą listę przyjaciół.

5___Games___Witcher_3
Aplikacja ma rozbudowane opcje społecznościowe

Ponadto, w planach jest opcja „śledzenia nadchodzących premier i odkrywania gier popularnych wśród przyjaciół oraz docenianych przez członków społeczności”.

GOG Galaxy uruchomiono w 2014 roku. Aplikacja pozwala przeglądać, kupować i uruchamiać gry nabyte na platformie.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami