Minecraft 2D stworzony w oryginalnej grze

Za pomocą skrzyni.

Kreatywna społeczność skupiona wokół Minecrafta zazwyczaj tworzy projekty trójwymiarowe na dużą skalę, ale YouTuber SethBling postanowił przenieść grę w wersji 2D do skrzyni, służącej zazwyczaj do przechowywania przedmiotów.

Dwuwymiarowy Minecraft ze skrzynki jest grywalny - postać chodzi i skacze, a także burzy bloki i stawia nowe. Jest nawet możliwość tworzenia i przechowywania przedmiotów, a więc autor stworzył ekwipunek w ekwipunku.

W powyższym materiale wideo SethBling prezentuje minigrę - wraz z całym domem, który stworzył - i tłumaczy zasadę działania. Świat 2D to reprezentacja jednego z przekrojów krainy, w której znajduje się gracz.

Kiedy użytkownik porusza postacią w świecie 2D, jednocześnie przemieszcza w Minecrafcie stojak na zbroję, który „skanuje” najbliższe otoczenie, wykrywając sąsiadujące bloki i „rzutując” je do gotowego obrazu w skrzyni.

- To dość ograniczony system, ale i tak wygląda naprawdę nieźle - przyznaje SethBling.

min1
Trudno w to uwierzyć, ale ta skrzynia skrywa Minecrafta w wersji 2D

Aby pobrać skrzynię z Minecraftem 2D, wystarczy skorzystać z tego linka.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami