Fortnite - wymagania na PC wzrosną wraz ze startem 10. sezonu

Gra nie obsłuży starszych kart graficznych.

Przedstawiciele firmy Epic Games poinformowali, że wraz ze startem następnego, 10. sezonu rozgrywek w Fortnite wzrosną minimalne wymagania sprzętowe produkcji w wersji PC.

Deweloperzy ogłosili, że nastawiona na wieloosobową zabawę gra przestanie działać na komputerach osobistych wyposażonych w starsze karty graficzne. Tytuł będzie wymagał GPU kompatybilnego z bibliotekami DirectX 11.

„To pozwoli nam skoncentrować nasze prace i testy na dalszym optymalizowaniu rozgrywki w Fortnite dla wszystkich graczy” - tłumaczą twórcy we wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej produkcji.

fortnite_wzrost
Fortnite cieszy się dużym zainteresowaniem graczy

W strzelance od studia Epic Games trwa teraz 9. sezon zmagań, który między innymi odświeżył wygląd mapy. Data startu kolejnego nie jest znana, ale spekuluje się, że powinien rozpocząć się w połowie lipca.

Szczegółów na temat nowych wymagań nie ujawniono. Obecnie grę można uruchomić na komputerze z kartą graficzną Intel HD 4000 - niewykluczone, że wkrótce trzeba będzie posiadać GPU z konfiguracji zalecanych, a więc GeForce GTX 660 lub AMD Radeon 7870.

Zobacz: Fortnite Battle Royale - poradnik dla początkujących

Fortnite składa się z dwóch głównych modułów, przy czym najpopularniejszym jest battle royale. Setka użytkowników ląduje na wyspie, gdzie walczy o przetrwanie - zwycięża gracz, który jako ostatni pozostanie na polu bitwy.

Źródło: Epic Games

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami