Assassin's Creed Odyssey - szybkie doświadczenie dzięki oszustwie w kreatorze misji

Gracze tworzą specjalne zadania.

W ubiegłym tygodniu Ubisoft wydał kreator misji do Assassin's Creed Odyssey. Okazuje się, że niektórzy fani używają narzędzia w nietypowy sposób - tworzą zadania pozwalające szybko zdobyć doświadczenie.

Zjawisko zauważył dziennikarz Kotaku. Natrafił na wyzwanie, w którym trzeba zabić jednego Ateńczyka, co jest o tyle proste, że graczowi pomaga grupa przyjaznych Spartan. Ukończenie scenariusza zajmuje kilka sekund, a nagradzane jest 180 tysiącami punktów doświadczenia.

Misji opartych na podobnym schemacie jest o wiele więcej. Zadania pozwalają w szybki sposób znacznie rozwinąć i wzmocnić Kassandrę lub Alexiosa na samym początku zabawy, co zaś przyspiesza oraz ułatwia dalszą przygodę.

ac_odysey_misje
Niektóre misje fanów nagradzają dużą liczbą punktów doświadczenia (źródło: Kotaku)

Ubisoft usunął już część wyzwań nastawionych na proste zdobywanie doświadczenia, choć kreator nadal umożliwia tworzenie tego typu scenariuszy. Niewykluczone jednak, że wkrótce deweloperzy wprowadzą do narzędzia stosowne poprawki.

Sztuczki stosowane przez graczy można uznać za próbę oszukania systemów rozgrywki, więc działania wydawcy nie są zbyt dużym zaskoczeniem - tym bardziej, że firma sprzedaje specjalne paczki, które gwarantują bonusy do doświadczenia.

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Edytora mogą używać wszyscy posiadacze produkcji, ale wyłącznie za pośrednictwem komputera. Przygotowane przygody można jednak publikować na wszystkich platformach sprzętowych, czyli PC, PS4 i Xbox One.

Assassin's Creed Odyssey osadzono w starożytnej Grecji. Po raz pierwszy w historii cyklu, gracze mają do wyboru dwie postacie, wybierane na początku zabawy - Alexiosa i Kassandrę. Gra kładzie zaś większy nacisk na nieliniowość.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami