Nowa gra twórców Sekiro i autora „Gry o Tron” z narracją w stylu Dark Souls

Eksploracja świata kluczem do poznania fabuły.

Twórcy zapowiedzianego niedawno Elden Ring z japońskiego studia From Software ujawnili, że produkcja, której uniwersum pomógł wykreować George R.R. Martin, zaoferuje narrację w stylu Dark Souls.

W rozmowie z serwisem IGN szef zespołu z Kraju Kwitnącej Wiśni - Hidetaka Miyazaki - oznajmił, że deweloperzy stawiają na fabułę opowiadaną tak, jak we wspomnianej trylogii. Informacje na temat historii odnajdziemy więc w trakcie rozgrywki.

Eksplorując lokacje gracze natkną się na ukryte w przedmiotach i dokumentach wskazówki, ujawniające kolejne szczegóły o wydarzeniach. Prezes From Software podkreśla, że dzięki dużemu, otwartemu światu studio może w Elden Ring umieścić jeszcze więcej tropów.

Warto zaznaczyć, że podobny styl narracji zastosowano nie tylko w Dark Souls, ale też Demon's Souls i Bloodborne. Odejściem od dotychczasowej formuły było Sekiro: Shadows Die Twice, które opowiadało fabułę w bardziej tradycyjny sposób.

Gra powstaje we współpracy z Georgem R.R. Martinem. Autor „Pieśni lodu i ognia”, na bazie której zrealizowano serial „Gra o Tron”, stworzył całą mitologię i historię uniwersum produkcji - wraz z wieloma „interesującymi postaciami”.

elden_ring_narracja
O Elden Ring nadal wiadomo stosunkowo niewiele

Data premiery Elden Ring nie jest na razie znana, ale projekt zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Tytuł zaoferuje szereg przerażających i unikalnych bossów do pokonania w trakcie rozgrywki.

Źródło: IGN

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami