Super Mario Maker 2 - zapowiada się świetny sequel. Już graliśmy

Więcej zawartości, więcej zabawy.

Super Mario Maker 2 debiutuje 28 czerwca na Nintendo Switch. Mieliśmy już okazję zagrać w sequel nietypowej platformówki z Wii U i przedstawiamy nasze wrażenia w materiale wideo z fragmentami rozgrywki.

Podobnie jak w oryginale, najważniejszym i wyróżniającym elementem jest tutaj edytor plansz. Dzięki niemu możemy budować własne levele, korzystając z wielu dostępnych stylów graficznych.

Możliwe jest więc stworzenie mapy niczym z pierwszego Super Mario Bros., a później kolejnej - która wyglądem przypomni współczesne odsłony serii z wąsatym hydraulikiem. Poziomami można się dzielić za pośrednictwem sieci, co gwarantuje praktycznie nieskończoną zawartość.

Największym dodatkiem w sequelu jest prawdziwy tryb fabularny, który wypada świetnie w porównaniu do garści skromnych wyzwań single player z oryginału (choć później sytuację poprawiła nieco wersja na konsolkę 3DS).

W ramach postępów w kampanii odblokowujemy kolejne plansze, zbieramy zasoby i przeznaczamy je na odbudowę zamku. Plansze przygotowane przez deweloperów są niesamowicie różnorodne.

Jedyną większą wadą wydaje się być na chwilę obecną sterowanie kontrolerem w trybie edytora. O wiele wygodniejsze jest budowanie własnych plansz przy sterowaniu dotykowym.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami