Polska w ogonie - odpowiadamy za ułamek przychodów CD Projektu

GOG.com z nieco lepszym wynikiem.

Przychody ze sprzedaży gier w Polsce to dla CD Projektu zaledwie 4 procent przychodów - wynika z danych opublikowanych przez Radosława Adama Grabowskiego, Lead PR Managera firmy.

Najbardziej dochodowym rynkiem są Stany Zjednoczone, gdzie generowane jest 55 procent przychodów. Zyski z całej Azji to z kolei wyłącznie 9 procent.

Pozostałe kraje Europy, poza Polską, mają w sumie udział w przychodach na poziomie 25 procent. Do tego „pozostałe” rynki zapewniają jeszcze brakujące 7 procent.

cdp1
cdp2

Z prostych obliczeń wynika, że przychody z eksportu to dla grupy CD Projekt aż 96 procent całości. Produkty polskiej spółki trafiły w sumie do 109 państw na całym świecie.

Infografika przedstawia też dane dotyczące platformy GOG.com, w przypadku której przychody z eksportu to 92 procent - co oznacza, że aż 8 procent to przychody z rynku polskiego.

CD Projekt ujawnił też inne szczegóły dotyczące działalności firmy. Dowiadujemy się między innymi, że firma zatrudnia w sumie ponad 950 pracowników repezentujących 35 narodowości.

Wszystkie dane dotyczą okresu do końca maja 2019 roku, a więc nie reprezentują między innymi wpływu prezentacji Cyberpunka 2077 na akcje spółki na giełdzie - CD Projekt odnotował 4,1 procent wzrostu.

Wiedźmin 3 jest do tej pory najbardziej dochodowym produktem polskiej firmy - Dziki Gon zapewnił tylko w 2015 roku przychody na poziomie 794 milionów złotych.

Kolejna gra studia to Cyberpunk 2077, który przyciąga uwagę całego świata, choćby dlatego, że wystąpi w niej Keanu Reeves.

Premierę zaplanowano na 16 kwietnia 2020 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami