Marvel's Avengers - premiera i najważniejsze informacje

Historia i gameplay - co warto wiedzieć.

Marvel's Avengers to przygodowa gra akcji z tytułowymi Mścicielami w roli głównej. Za produkcję odpowiadają autorzy ostatnich gier z serii Tomb Rider, czyli Crystal Dynamics, w kooperacji z Eidos-Montréal, Nixxes Software i Crystal Northwest.

Fabuła Marvel's Avengers ma stanowić ważny element gry. Kampania dla pojedynczego gracza skupi się na losach świata i Mścicieli. Nie zabraknie również misji pobocznych, które zrealizujemy w przerwie od wątku głównego, sprawdzając możliwości superbohaterów w walce ze złoczyńcami.

Produkcja zaoferuje tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób. W grze nie uświadczymy skrzynek z losową zawartością (lootboxów), ale nie zabraknie mikrotransakcji. Twórcy zapowiadają wsparcie dla gry po premierze, która ma sukcesywnie wzbogacać się o nowe regiony i bohaterów bez dodatkowych opłat.

  • Premiera: 4 września 2020
  • Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia
  • Wersja językowa: polska (dubbing)
  • Producent: Crystal Dynamics
  • Wydawca: Square Enix
  • Wydawca PL: Cenega

Data premiery

Marvel's Avenegers ukaże się 4 września 2020 roku na platformach: PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Google Stadia. Obecnie można zamówić w przedsprzedaży tylko edycję standardową gry. Niewykluczone, że z czasem pojawią się kolejne warianty sprzedażowe.

Przy przedpremierowym zakupie na PlayStation 4, otrzymamy wcześniejszy o 7 dni dostęp do wersji beta gry w stosunku do innych platform. Na ten moment nie jest znana data betatestów. Wydawca nie wyklucza w przyszłości kolejnych bonusów dla kupujących tytuł na konsolę od Sony.

Fabuła i bohaterowie

Zwiastun Marvel's Avengers z targów E3 skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce w trakcie Dnia A (ang. A-Day). Mściciele w San Francisco świętowali otwarcie nowej siedziby na Zachodnim Wybrzeżu. Uroczystość przerwał atak tajemniczej grupy na most Golden Gate, kierowanej przez niejakiego Taskmastera.

Mściciele wkraczają do akcji, ale interwencja obraca się przeciwko nim. Przeciwnik opanowuje nowego Helicarriera, napędzanego eksperymentalnym paliwem, aby doprowadzić do katastrofy. Lotniskowiec z Kapitanem Ameryką na pokładzie spada do wody, a na skutek awarii śmiercionośna fala niszczy miasto i odbiera życie wielu osobom. Opinia publiczna widzi tylko jednego winowajcę całej sytuacji, czyli Mścicieli.

01
Święto Avengersów przerywa atak tajemniczej grupy

Pięć lat po tym wydarzeniu superbohaterowie muszą jednak wrócić do akcji, ponieważ Ziemi wciąż zagraża niebezpieczeństwo. W Marvel's Avengers zagramy piątką bohaterów: Thorem, Iron Manem, Hulkiem, Kapitanem Ameryką oraz Czarną Wdową.

Kolejne postacie mają pojawiać się sukcesywnie po premierze tytułu, choć w jednym z ostatnich materiałów od twórców pojawił się Hank Pym, czyli Ant-Man. Fabuła gry ma być niezależna w stosunku do wydarzeń z uniwersum Marvela.

Wizerunki bohaterów nie odpowiadają tym, które znamy z filmów o Mścicielach. Twórcy widzą jednak w tym szansę na stworzenie własnej wizji superbohaterów. Kapitana Amerykę zagra Jeff Schine (The Walking Dead - A New Frontier). W Hulka wciela się Troy Baker, którego zobaczymy również w Death Stranding.

Rola Thora przypadła Travisowi Willinghamowi, popularnemu aktorowi głosowemu. Czarną Wdowę gra Laura Bailey, która podkładała głos innym postaciom z uniwersum Marvela. Nolan North, który wcielał się w Nathana Drake'a w serii Uncharted, tym razem użycza głos Iron Manowi.

Rozgrywka

Marvel's Avengers to przygodowa gra akcji, w której kierujemy Mścicielami z ujęcia trzeciej osoby. Każdy z bohaterów posiada odrębne drzewko rozwoju, dzięki któremu ukształtujemy dokładnie takiego herosa, jakim chcemy grać. Zdolności Mścicieli wykorzystamy w walce, w której nie zabraknie sekwencji quick time event.

Wiadomo, że gra zaoferuje tryb kampanii dla pojedynczego gracza oraz kooperację dla maksymalnie czterech osób. W tym drugim trybie zrealizujemy tylko misje poboczne, które są dostępne również solo. Każdy członek grupy musi wybrać innego superbohatera. Jeśli nie zbierzemy pełnego zespołu, brakujących uczestników ma zastąpić sztuczna inteligencja.

02
Iron Man korzysta w walce ze zdobyczy technologicznych

W ramach kampanii realizujemy misje, z których część ma mieć osobiste znaczenie dla bohaterów. Niektóre będą przygotowane specjalne pod konkretną postać. Twórcy zaznaczają, że w grze pojawią się również wyzwania.

Prezentacja, która miała miejsce na tegorocznych targach E3, sugeruje, że początkową sekwencją gry jest Dzień A. Ten etap jest również prawdopodobnie liniowy i ma przypominać samouczek. W ten sposób zapewne poznamy możliwości każdego z bohaterów, ponieważ gra przełącza aktywną postać wraz z postępem fabuły. Etap kończy się walką Czarnej Wdowy z Taskmasterem.

Thor w walce korzysta z młota o nazwie Mjølnir, którym rzuca w stronę przeciwnika i przyzywa z powrotem. Bohater walczy również wręcz i jest w stanie powalić wrogów falą uderzeniową. Tony Stark w zbroi przypuszcza ataki z powietrza i eliminuje wrogów promieniami z rękawic. Iron Man także mierzy się z przeciwnikami w starciach bezpośrednich, a w krytycznej sytuacji korzysta z projektora Unibeam, umieszczonego w centralnej części zbroi.

Hulk chwyta przeciwników i zderza ich ze sobą, tworząc z nich swego rodzaju pociski na własny użytek. Kapitan Ameryka walczy za pomocą pięści i tarczy. Tę ostatnią może „naładować” i uderzyć nią w ziemię, aby wywołać falę energii. Czarna Wdowa - ostatnia dostępna bohaterka w dniu premiery - korzysta w starciach z broni palnej oraz siły rąk i nóg.

03
Wraz z rozwojem postaci mamy odblokowywać nowe ruchy i zdolności

Dużym wyzwaniem jest zachowanie balansu pomiędzy postaciami - w tym przypadku potencjał bojowy Czarnej Wdowy ma być porównywalny do Thora. Wiele ma również zależeć od danej sytuacji, ponieważ niektóre elementy w grze mają być skrojone pod konkretnego Mściciela.

Każdy Mściciel posiada unikalne zdolności, a w trakcie gry odblokujemy nowe ruchy i moce bohaterów. Wygląd postaci zmodyfikujemy dzięki przedmiotom zdobywanym w trakcie gry lub zakupionych w ramach systemu mikrotransakcji. Zmiany stroju nie wpłyną na potencjał postaci. Wśród nich mają znaleźć się takie, które mają przypaść do gustu fanom komiksów, jak i filmów.

Po początkowej sekwencji prawdopodobnie zyskamy dostęp do częściowo otwartego świata, podzielonego na regiony. Twórcy zaznaczają, że wsparcie gry po premierze może trwać kilka lat - wciąż będą pojawiać się nowe globalne zagrożenia. W ten sposób do Marvel's Avengers mają trafiać bez żadnych opłat obszary z różnych zakątków globu i bohaterowie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami