Cyberpunk 2077 - twórca uniwersum oburzony krytyką fanów: za kogo wy się uważacie?

Mike Pondsmith odpiera zarzuty.

Niektórzy fani papierowego systemu Cyberpunk 2020 uważają, że powstające Cyberpunk 2077 nie jest zgodne z pierwowzorem. Autor uniwersum - Mike Pondsmith - odpowiedział na krytykę.

W komentarzach pod artykułami o grze internauci zarzucają CD Projekt Red niezrozumienie materiału źródłowego. Oskarżają studio o rasizm w przedstawieniu frakcji Animals i Voodoo Boys, które składają się - rzekomo niezgodnie z oryginałem - głównie z czarnoskórych.

Uważają, że wskazane błędy dowodzą, że twórca świata nie jest zaangażowany w powstawanie Cyberpunk 2077. Mike Pondsmith we wpisie opublikowanym na łamach forum Reddit w ostrych słowach odpowiedział na krytykę.

cp2077_gangi
W Cyberpunk 2077 pojawią się przedstawiciele różnych frakcji

„Kim do (cenzura) WY jesteście, by mówić MI, czy MOJE dzieło jest adaptowane poprawnie lub nie?” - pisze autor uniwersum. Twierdzi, że gdyby rzeczywiście nie pomagał polskiemu zespołowi w pracach nad projektem, miałby więcej czasu na inne rzeczy.

Odniósł się też do kwestii Animals, przekonując, że w przypadku ugrupowania kolor skóry nie jest istotny, a fakt, że gangsterzy uważają się za „potężne, niebezpieczne i dzikie zwierzęta”, czego dowodem jest kobieta każąca nazywać siebie Wielką Stopą (w oryginale Sasquatch).

„Pierwotni Voodoo Boys byli zjadliwym komentarzem na temat przywłaszczenia kulturalnego. UWIELBIAM pomysł, że prawdziwi praktycy Voudon [haitańska odmiana Voodoo - dop. red.] przenieśli się do miasta i zajęli swoje należne miejsce. Nawet dobrze posługują się kreolskim!” - dodaje, nawiązując do drugiej frakcji.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One. Gracze wcielą się w najemnika o imieniu V, który próbuje przetrwać w Night City. Towarzyszem bohatera będzie postać grana przez Keanu Reevesa.

Źródło: Reddit

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami