Baldur's Gate 3 z chomikiem i jego łysym właścicielem - powrót legendarnego duetu?

Po oczach go, Boo! Po oczach!

Swen Vincke, założyciel Larian Studios i producent Baldur's Gate 3, zasugerował w rozmowie z dziennikarzem VG24/7, że w zapowiedzianej niedawno grze mogą pojawić się pewne znane postacie z pierwszej części cyklu.

- Jeśli spojrzysz na Piątą Edycję [systemu Dungeons & Dragons], to zobaczysz, że postacie takie jak Boo czy Minsc ciągle żyją - zaznaczył deweloper zapytany o ewentualny powrót niektórych bohaterów.

- Bhaal i część innych znajomych twarzy wciąż kręci się po świecie. Co więc z tym zrobimy? Zobaczycie, kiedy zagracie w BG3.

Minsc to łowca, choć dosyć nietypowy, bo preferujący walkę w zwarciu. Jego zwierzęcym towarzyszem jest natomiast... chomik imieniem Boo. Ta specyficzna para natychmiast zdobyła sympatię graczy, gdy po raz pierwszy pojawiła się w Baldur's Gate.

29751418
Bohaterowie powrócili już między innymi w MMO Neverwinter

Nie jest to oczywiście potwierdzenie, że znany z poprzednich odsłon łowca i jego towarzysz dołączą do drużyny bohatera w nowej części, ale twórcy mogą wprowadzić Minsca jako postać niezależną, którą tylko spotkamy podczas eksploracji

Akcja Baldur's Gate 3 ma rozgrywać się około 100 lat po wydarzeniach z BG2, więc teoretycznie zwykły człowiek nie przeżyłby tak długiego okresu. Minsc i Boo powrócili jednak do świata żywych po ponad 100 latach od historii z Baldur's Gate - magiczna siła ożywiła pomnik wystawiony ku ich czci.

Larian Studios odpowiada między innymi za jedną z najlepiej ocenianych gier RPG ostatnich lat, czyli Divinity: Original Sin 2. Baldur's Gate 3 ma być nieco bardziej mroczne i poważne, ale nie zabraknie miejsca na lekką dawkę humoru.

Gra trafi na PC i Google Stadia. Data premiery nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, czy rozgrywka będzie przypominać nowe Divinity, choć twórcy potwierdzili, że wykorzystają ten sam - lecz mocno zmodyfikowany - silnik graficzny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami